[]

Azerice vs Türkçe

Saçma bir soru olacak belki ama, hani bize Azerice komik geliyor ya, tersi durum Azerbaycan'da da geçerli mi? Orada da Türkçe dublajlı filmleri izleyip yarılıyorlar mı mesela? Bilen var mıdır merak ettim.
 
Soruna cevap değil ama bana sanki onlar hep bizim gibi konuşmaya çalışıp beceremiyorlarmis gibi geliyor.


  • valentinov  (20.05.18 12:49:41) 
kesinlikle hayır. onlara da farklı geliyor fakat gülünç değil.


  • a darkness coming  (20.05.18 12:53:53) 
Azerbaycanın ekşi sözlüğünde okuduğum kadarıyla hayır, komik bulmuyorlar. Ayrıca türklerin bu şekilde dalga geçmesinden nefret ediyorlar.


  • tabirimekruh  (20.05.18 12:55:34) 
Bildiğim kadarıyla hayır. Bize gülünç gelmesinin sebebi bizim standart şivemizde olmayan yerel kullanımların onların standart dilinde var olması. Bunun dışında Azerbaycan Türkçesinin kulağa biraz Farsça yumuşaklığında gelip soruları soru edatı yerine vurguyla sorması diyebiliriz.


  • taktikmaktikyokbambambam  (20.05.18 13:10:17) 
@tabirimekruh hocam hangi site bahsettiğiniz ? Merak ettim de incelemek istiyorum, teşekkürler


  • insaniz iste  (20.05.18 13:10:25) 
@insaniz iste www.soz6.com


  • tabirimekruh  (20.05.18 13:21:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.