[]

Doğurganlık hızı nedir?

TUİK bir veri paylaşmış. Türkiye'deki şehir şehir doğurganlık hızları: pbs.twimg.com

Şanlıurfa 4,29 ile ilk sırada. Bu 4,29 nedir? Hane başına çocuk sayısı mı? Yıl bazında nüfus artışı mı? Nedir?


 
TUIK alintidir:

>Toplam doğurganlık hızı, bir kadının doğurgan olduğu dönem (15-49 yaş grubu) boyunca doğurabileceği ortalama çocuk sayısını ifade etmektedir
  • robokot  (20.05.18 00:09:51) 
Toplam doğurganlık hızı, bir kadının doğurgan olduğu dönem olan 15-49 yaş grubunda doğurabileceği ortalama çocuk sayısını ifade etmektedir.

Tüikten kopyaladım.
  • uyusam iyi olur  (20.05.18 00:11:22) 
Sanırım boşanma hızının bir tür tersidir.
Çocuk sayısı arttıkça boşanmalar da azalıyor.
i.hizliresim.com
  • 1adam  (20.05.18 00:40:00) 
1adam, korelasyon ve nedensellik arasinda boyle bir iliski kurmak istatistiksel olarak mumkun degildir. Daha fazla bilgi asagida (erisebiliyorsan):

tr.wikipedia.org
  • robokot  (20.05.18 00:49:53 ~ 00:52:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.