İp atlama ve bisiklet sürme

Merhaba,

İp atlama yapan var mı? Günde 20 30 dk atladıktan sonra bacaklarınızı nasık hissediyorsunuz? İp atlayıp bisiklet süren var mı?

Bisiklet sürdüğüm bir işim var, haftada 100 150 km. Ancak ben hızlı yağ yakımı için ip atlamak istiyorum. Bisiklet sürdüğümden bacaklarım epey yoruluyor da ip de atlarsam kopmasın bacaklar :D geçen yağ yakmak istiyorum ne yapayım diye sorduğumda biri o kadar bisiklet sürüyorsan gerek yoktur dedi ancak çalışırken her zaman hızlı bisiklet süremiyorum, hiit yapmak istiyorum ben.

Teşekkürler

Kurek cekme tavsiyesi gelmisti ve mantikli, cok guzel hiit yapilabilir makinenin direncini artirirsaniz. Ust vucudun alt vucuda gore daha fazla calistigi bir egzersiz.

Bir diger secenek agirlili/agirliksiz hiit kardiyo olabilir, yag yakimi icin cok uygun. Bacak eforu isteyen egzersizleri icerir genelde en buyuk kas grubu oldugu icin ama bisiklet surmek gibi surekli bir eylem olmadigi icin bence bisiklete ek olarak yapilabilir. Isterseniz bacak egzersizi icermeyen hiit kardiyo da yapilabilirsiniz, yine yag yakma konusunda iyi sonuc alirsiniz.

dumbell/bodyweight full body hiit workout diye aratin bir suru program var.
  • leben  (19.05.18 13:28:30)
kürek çekme iyi evet de şu an spor salonuna yazılma durumum yok maalesef, yakın zamanda taşınma ihtimali olduğundan uzun süreli üyelik alamam kısa sürelik de çok pahalı.

aslında bacaksız kardiyo arıyordum en asıl onlara bakayım yine.
  • senolll  (19.05.18 13:55:09)
İp atlamak dediğin ayaktan çok karın bölgesini etkiler diye biliyorum, en etkili kardiyo türü olabilir. Bu arada seri şekilde 20-30 dk atlamanın öyle hemen mümkün olacağını sanmıyorum, fazlaca efor isteyen bir aktivite çünkü.

Neyse en iyisi deneyip görün, tam durumunu bilmediğim için kesin bir şeyden bahsedemem.
  • filmlovepenguin  (19.05.18 17:32:13)
Açık havada kardiyo ve vücut ağırlığı antrenmanı için fitbit uygulaması kullanyorum, bir göz atarsınız olmadı. Ücretsiz haftalık 1 antrenman hakkı var, ücretlisi sınırsız aylık 21 tl, yıllık 102 tl sanırsam. Bir de iyi mat almanız lazım, ortalama 40-50 tl ye işe yarayacak bir tane bulabilirsiniz muhtmelen.

  • filmlovepenguin  (19.05.18 17:37:52)