[]

Kedi tırnağı kesmek

Yavru kedimin tırnaklarını ben kesebilir miyim? Giyotin tarzı bir tırnak makasımız var ama korkuyorum zarar veririm diye, tırnaklar da çok çizmeye başladı. Daha önce hiç kedi tırnağı kesmedim, uykudayken denesem becerebilir miyim dersiniz?
 
www.youtube.com

bu makastan alman lazım, bir de bilmiyorsan bir bilene kestir, zarar vermeyesin el kadar kediye.
  • Photographer  (16.05.18 22:53:59) 
Uykuda falan değil alıştırmak lazım. Kedi için özel tırnak makasları var
www.petlebi.com

Yavru iken alışınca büyüyünce de çok irrite olmuyorlar bunu yaparken. Ama kesen kişi tecrübeli olsa iyi olur. Dipten falan kesip de hayvanın canını çıkarmayın. Yürürken falan tırnak sesi geliyorsa kesilir. Yine de etrafı çizer yavru kesi ona yapacak bir şey yok.
  • bos gezenin bos ustasi  (16.05.18 22:54:24) 
urun.n11.com

Bundan aldım ben, aynı işlevi görüyor diğerleriyle.
  • devilred  (16.05.18 22:58:23) 
bir de yavru kedilerin dişleri ve tırnakları acayip sivri oluyor, büyüyünce o kadar olmaz.

buna rağmen zarar verecek şekilde oynuyorsa o zaman kediyi alıştırman lazım.
  • Photographer  (16.05.18 22:58:33) 
Uyanıkken mümkün değil kestirmez, hemen ısırmaya başlıyor. Hep ısırıyor zaten, oyun mu sanıyorsa nedir. Elim kolum çizik ve ısırık izi doldu.


  • devilred  (16.05.18 23:05:29) 
içindeki etli kısma dikkat ederek aydınlık bir ortamda, kedicik uyku sersemiyken kolaylıkla kesebilirsin. hatta bebeklikten alıştırmak daha daha iyi olur.


  • theseachange  (16.05.18 23:10:56) 
büyükçe bir tırnak makasıyla çok rahat kesiyorum ben. Ki huysuz bir kedidir benim oğlum. Patinin iç yüzünde, ortadaki kabarık yastığa bastığında tırnaklar dışarı çıkar tamamen. Çok dibinden olmamak şartıyla bir hamlede kesebilirsin her tırnağı.Sıkılıp kaçarsa ara ver. biraz sakinleşince diğer tırnakları kesersin.


  • olivia  (17.05.18 00:19:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.