Apartman sorusu yardım

Merhaba,
Bizim ev 9. Katta. Bizim Balkonun giderini ana gidere bağlayan ara bağlantı borusunu muhtemelen dış cephe yapılırken kesmişler. Tabi ben bunu şu an ıspatlayamam. Bu boru ancak iskele kurarak yapılabiliyor. Ve büyük masraf. Peki bu masraf binaya mı bize mi ait? Çözemedim.

iskele kurmadan yaparlar hocam naptın. usta iskele kurmadan olmaz mı dedi ?

  • oscar  (16.05.18 17:42:57)
Vinç? İskeleden kesin ucuza gelir.

Dış cephe yapılırken ispatlasaydın apartmana girerdi. Ama şu aşamada sana kaçar/kaçmalı.
  • valentinov  (16.05.18 17:44:24)
Sizin kullanmanız ile o boruya zarar vermeniz ya da kesmeniz mümkün değil. Bir şey ispatlamak zorunda değilsiniz, belli ki yalıtım yaparken kesmişler ya da geri takmamışlar.

Tabiki bina ortak ödemeli, ama iskele kurulmasına gerek yok. Bir vinç çağırır tesisatçıya yaptırırsınız.
  • John Bloor  (16.05.18 17:44:56)
Hmm vinç olayını bilmiyordum. Usta iskele dedi. Aşağı yukarı kaça malolmalı peki vinç?

  • mithrilfender  (16.05.18 18:33:52)
Her türlü binaya.

  • burfak  (16.05.18 18:34:13)
başka ustalara da sorun öyle iskele vinç fln olmaz. 9 kata vinç gelse bir ton para alır.

  • oscar  (16.05.18 19:49:05)
9. kat ortalama 30 metre yapar, vinç kirası da ortalama 500 TL tutar saati. Belki daha da az.

  • John Bloor  (17.05.18 11:01:40)