2010 kpss atamasi olup son zamanlarda yurtdisina cikanlar

Arkadaslar oncelikle selamlar lanet olasi 2010 kpss ile atanan birisiyim. Ve yurtdisina cikarken 2010 kpss ile atanan arkadaslarinin bazilarinin pasaportuna el konuldugunu ve kpss 2010 dolayisiyla bu islemin yapildigini soyleyen kisi sayisi oldukca fazla. Ozellikle 2018 subat ayindan sonra 2010 kpss ile atanip yurtdisina cikista problem yasamayan arkadas var mi? Bir de pasaportun zayi duruma getirilip getirilmedigini kontrol edecegimiz bir mekanizma var midir?

emniyet mudürlüklerinden sorulabildigini söylemişlerdi ama doğruluğunu teyit etmedim. pasaport şubeye sorabilirsiniz. tahdit burosu bakiyordu saniyorum.

  • tukenmez adam  (15.05.18 20:21:10)
Bizim bu durumdan haberimiz olmadan once vize basvurusunda kullanmak uzere pasaport protokol belgesi aldik orada zayi sutununda gecerli yaziyor. Bu pasaportun gecerli oldugunu gosterir mi?

  • epinephrin burst  (15.05.18 20:31:39)
benim bilgim yok maalesef. biz pasaport kontrolunde kaptırmış 1 ay sonra geri almıştık.

  • tukenmez adam  (15.05.18 20:44:56)
Almak icin illa kaptirmak mi gerekiyor saygideger romalilar? Yok mu soyle kaptirmadan bize bunun dogrulamasini nasil yapacagimizi soyleyecek cevval bir suser?

  • epinephrin burst  (15.05.18 21:06:14)
@epinephrin burst

hocam tanıdık polis varsa üstünde herhangi bir alıkoyun emri olup olmadıgını sorgulayabilir diye dusunuyorum.
  • binder dandet  (15.05.18 21:11:05 ~ 21:11:15)
@binder dandet 2 gun once emniyetteydik pasaport protokol belgesi aldik oyle bir durum olsa orada da el koymazlar miydi?

  • epinephrin burst  (15.05.18 21:14:36)
@epinephrin

mantığa göre o kişilierin ''yurt dısına cıkısına engel olun'' diye bir emir gidiyordur. Yani o eylemi engelleyin.. o engeli de pasaporta el koyarak engellersin. emniyette protokol alman bir sey ifade etmez.
  • binder dandet  (15.05.18 21:19:57 ~ 21:22:23)
Anliyorum mantik cercevesinde cozulebilecek bir sorun degil sanirim bu illa magduriyet yaratilmasi gerekiyor.

  • epinephrin burst  (15.05.18 21:33:06)
çok saçma ve biraz masraflı çözümüm var ama:

skyscannerdan falan bulabildigin en ucuz bileti bul (bulgaristan-yunanistan mesela?, havalimanına git, dene.

malesef başka çözüm yok :( ama şu var, binlerce dolar harcanıp yapılmış bir tatil planını mahfetmektense bir kac yuz dolar kaybetmek daha iyi
  • binder dandet  (15.05.18 21:37:31 ~ 21:38:39)
Dusundum onu kasta yasiyorum. Karsida yunan adasi var 15 dk mesafede olmadi oraya bi gidip gelecegiz.

  • epinephrin burst  (15.05.18 21:48:55)
Oraya da vize lazim:D

  • epinephrin burst  (15.05.18 21:50:12)
@binder

pasaporta zayi kaydı koyarak engelliyorlar. yani emniyet hukukun bir nevi arkasından dolaşıyor. sanıyorum ydışı çıkış yasağı için mahkeme kararı gibi bir şey gerekiyor. zayi kaydı biraz daha farklı sanıyorum.
  • tukenmez adam  (16.05.18 08:43:10)