Pastacı kreması

ölçüleri net ve tam da pastanelerde satılan pastalarda kullanılan kremanın tarifini arıyorum. krem şanti gibi olan değil, koyu kıvamlı olan.

özellikle pastanede çalışan ve kremasını hazır değil de kendi yapan arkadaşlardan rica ediyorum. zira nette zilyon tane krema tarifi var, pek işe yarar olanını göremedim.

o kremanın aynısından istiyorsanız marketlerde satılan ev tipi malzemeleri değil, gıda toptancılarında (veya bazı gross marketlerde) satılan pastacılık malzemelerinden kullanmanız lazım.

uncumemduh.com
  • kibritsuyu  (14.05.18 08:41:46)
bavyera kremasını deneyin.

  • dedimmidemedimmi  (14.05.18 10:26:47)
pastacılar katkı maddeleri kullanıyor. bu nedenle birebir aynısını yapmanız o maddeleri sağlamadığınız sürece imkansız.

birkaç alternatif var. birincisi sadece yağ ve pudra şekeriyle yapılan: www.thescranline.com

bu tam olarak buttercream oluyor. sevilen tarafı: çok kolay şekil alır ve pasta kolay kolay bozulmaz. soğutulduğunda taş gibi olduğundan pasta dışarı çıkarıldığında bile uzun süre aynı formunu korur. sevilmeyen tarafı hafif pürüzlü bir tadı oluyor pudra şekerinin tam erimemesi sonucunda.

bir diğeri swiss meringue dedikleri şeker, yumurta akı ve yağ ile yapılan. sevilen tarafı yine güzel şekil alması ve tadının klasik buttercream'e göre çok daha iyi olması. www.thescranline.com
sevilmeyen tarafı ise tutturmanın biraz zor olması.

italian meringue swiss gibi ancak yumurta akı farklı bir şekilde pişiriliyor.
www.youtube.com bunda termometreye ihtiyaç var. zorluk olarak swissten daha zor.

bu arada tariflerin hepsini denedim. tat-zorluk dengesi açısından en uygunu swiss meringue buttercream.
  • pokerface  (14.05.18 13:22:46)
  • suicides underground  (14.05.18 14:17:59)