alzhemier böyle mi oluyor

sb www.facebook.com

Yok, bizzat anneannem alzheimer hastası. Hatta son evre, yatalak ve midesinden besleniyor sadece nefes alıyor. Ne konuşma var ne başka bir şey. Bütün evrelerini gördük ama hiç böyle olmadı, bazen kendi başına sokağa çıkıyordu bundan yaklaşık 5 sene önce falan. O tarz durumlar olabiliyor. İşte suratınıza bakıyor mesela bazen kim olduğunuzu hatırlamaya çalışıyor. Sona doğru yaklaşırken ise kurduğu cümlelerde bozukluk oluyor, kafasına bir iki kelime takıyor ve sürekli onları söylüyor. Ama tutup böyle kendi başına konuşması olmadı.

  • goodenuff  (11.05.18 17:29:06)
Böyle olduğu durumlar da var. Misal benim anneannem. Sürekli kavga ve tartışma içinde. Fakat karşısında birisi yok. Habire bir seyler anlatir ve sinirlenip kizar. Kendi kendine söyleniyor birilerine. En son beni askerler almaya gelecek beni sakla diyordu mesela.

  • sansli pipi  (11.05.18 19:01:01)
goodenuff üzüldüm inşallah düzelir

  • _k_u_z_g_u_n_  (11.05.18 19:21:18)