Alkol bırakılmadan göbek eritilir mi

Merhaba. Ansızın gelen hayatta değişiklik yapma isteğiyle karşı karşıyayım ve galiba skinny fat sınıfındayım. Kol, bacak ince ama göbek bölgesi yağlı ve şişik. Spora da başlayacağım ancak çok sık cin ve votka içiyorum. Bununla birlikte bol bol tonik, ananas suyu vs de gidiyor doğal olarak. Bu durumdan vazgeçmeden yine de göbeği eritebilir miyim? Niyetim kas değil, göbekten kurtulmak :)

Eritebilirsin diyenler çıkacaktır. Ben hayır diyorum. Alkoldeki kaloriye bir bak, sonra pizza, hamburger, makarna vs bak.

  • bos gezenin bos ustasi  (10.05.18 19:42:36)
Her gün en az 4 bira içiyorum. Son 1 ayda spor yaparak ve yediklerime dikkat ederek 5 kilo verdim.

Verilir yani. Ama haftada 2-3 gün rakı sofrasına oturup 3-4 saat meze, kızarmış ekmek, tatlı falan takılıyorsan veremezsin.
  • malheiros  (10.05.18 19:46:12)
Kilo vermek icin tek bir sart var: Gunluk aldigin kalori harcadigindan az olacak.

Alkol yuksek kalorili. Ornegin kilo vermek icin gunde 1800 kalori almayi hedefliyorsan, bir bardak cin tonik de kabaca 200 kalori desen, 3 bardak icince gunluk alman gereken kalorinin ucte birini almis oluyorsun. Yani demek istedigim, alkolden alacagin fazla kaloriyi yediklerinden kisarsan mumkun.
  • feedback  (10.05.18 19:57:39)
kalori saymaya başla, zaten öncesinde ya da sonrasında spor yapmadan alkolün kalori olayını kurtarmadığını veya az buz kurtardığını göreceksin.

ben bu sorunu içmeye bisikletle gidip içip tekrar öyle dönerek çözüyorum. fakat şöyle de bi olay var, alkol alınca vücut ilk onu sindirip yediğin diğer şeyleri doğrudan yağa mı çeviriyo bişey yapıyo (internette vardır detayı hatırlayamadım şimdi) dolayısıyla her halükarda biraz sıkıntılı bi durum.
  • yuto  (10.05.18 23:50:35)