Gumruk urun takilmasi

Simdi haci abiler turkiyeden alinma bir kulaklik var idi ve sikintisi cikti. ben de uretici firmayla irtibata gectim tamam aynisi olmasa da bir ust modelin yenisini yolluyoruz dediler ve yolladilar. faturayida sifir olarak kestiler degisim oldugu icin garanti kapsaminda. simdi fedex bana diyor ki sifir oldugu icin para odicen ama sen yine de garanti belgesini vs at. adama diyorum ki bi kere zaten parasini vergisini odeyip almisim bozuk cikmis elin oglu 2 gunde ta anasinin gozunden yenisini yollamis ben ne vergisi odeyecem. sonuc olarak ben faturalarimi vs gostersemde vergi odemeden alamayacak miyim?

şimdi ürünün garanti kapsamında "0" tl olarak faturalandırılarak çıkması lazımdı. eğer firma 100 tl olarak kestiyse gümrük limiti üstündeyse vergisini ödemeniz gerekir. bunu gümrüğe anlatmaz fedex.

  • ozdek  (10.05.18 17:45:20)
@ozdek firma 0 olarak faturalandirmis. ama fedex bana diyor ki her turlu vergi odersiniz. kime analatacam derdimi cozemedim. simdide ihtar maili gelnis fedex gumrukte takildi falan filan diyor

  • cagdassalur  (10.05.18 17:49:38)
faturası sıfırsa daha önce de vergisi ödendiyse neden ödensin. saçmalıyor tipik. gümrükle siz konuşun gerekirse.

  • ozdek  (11.05.18 10:19:48)