Sıfır laptop'a çay dökmek

Pek değerli ev arkadaşım, yeni aldığım laptop'ın üzerine çay dökmeyi başardı (kutusundan çıkalı 2 saat olmadan). Böyle şanslı bi insanım işte, neyse hemen kapatıp, fişini çekip kuruladık ve ters çevirdik. Şimdi servise yollamayı düşünüyorum, ama bu durum bilgisayarın ömrünü ve performansını etkiler mi?

Eğer bu laptop iflah olmazsa söyleyin de iade etmeye çalışayım.

Bir çok laptopta buna, klavye üstüne sıvı dökülmesine, karşı önlem var. Çay şekerli ise kuruduktan sonra tuşlarda yapışma olabilir. Laptop kalsın, değerli ev arkadaşını garantiye gönder.

  • wampex  (10.05.18 12:57:23 ~ 12:57:37)
İade etmen çok zor. İyice kurulayın hatta klavyenin üzerine biraz pirinç döküp bekletebilirsiniz. Üstteki arkadaşın dediği gibi su geçirmez olmaz da dayanıklıdır diye düşünüyorum. Marka modeli ne? Bir sorun olacağını sanmıyorum, kullanmaya devam edin bence.

  • kutukcu  (10.05.18 13:00:02)
serviste temizlik yapacaklarını sanmıyorum. değişim önerirler, faturasını da size keserler. o sıvı devrelere değdiyse, kurusa bile sıkıntı olabilir. o yüzden açıp bakmak, ne kadar ıslandığını görmek şart.

  • sttc  (10.05.18 14:25:32)
sttc +1

  • pgup  (10.05.18 14:35:41)