[]

başkanlık seçimi nasıl olacak?

ilk turda bütün partiler kendi adayıyla girecek seçime o tamam. peki 2. tura en yüksek oy alan 2 aday mı girecek? yoksa bütün adaylar yine seçime girecek mi?
 
İlk turda %50'yi geçen olmazsa en yüksek iki oy alan aday 8 temmuzda 2. Turda yarışacak


  • nundu  (10.05.18 00:26:31) 
ilk turda %50'yi geçebilen olmazsa en yüksek oy alan 2 aday 2 tura kalacak sadece. ikisinden biri de yeni reis olacak.


  • nrmnm  (10.05.18 00:27:42) 
ilk turda salt çoğunluk %50+1 kişi alan olmazsa, ikinci pazar günü en yüksek oyu alan iki aday "gerçeli oyların çoğunluğunu" alanın kazanacağı ikinci tur seçime girerler.
bu iki adaydan herhangi biri çekilir veya başkaca bir şekilde seçime giremeyecek duruma gelirse, bir sonraki en çok oyu alan kişi seçime katılır. yok eğer başkaca bir aday bulunamazsa, ilk turda en çok oyu alan kişi tek başına genel oy şeklinde olacak ikinci tur seçimine katılır. beyle :)

  • fempusay  (10.05.18 00:46:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.