3 yıllık laptopa 2500 tl tamir masrafı vs bin tl'ye xbox

kullandığım laptop arızalandı, anakartın komple değişmesi lazım ve 2.500 tl tutacak. 2015'te almıştım gtx 960m vardı içinde. yaptırmazsam oyun oynatmayacak harici ekran kartı gidik çünkü entegre var sadece. bunun yerine 1100 tl verip xbox one s de alabilirim. yani 2500 tl'lik gtx 960'lı pc mi bin tl'lik xbox one s mi daha mantıklı sizce?

elektronik tamire girdikten sonra toparlayamıyor genelde kendini.

  • neverlose  (08.05.18 17:09:35)
2.500 lira tamire verilmez. ya üzerine daha fazla koy oyun bilgisayarı al ya da ps4 pro al. en azından full hd led tv gerektiğini ve eğer ailenle yaşıyorsan sadece salonda tv varsa rahat oynayamayacağını, xbox veya ps4 aldığında da pc ile oyun fiyatlarını karşılaştırmayı, uzun vadede hangisinin avantajlı olacağı hesaplarını yapmayı unutma.

  • Neill  (08.05.18 17:20:43)
şu an fat kasa ps4 var zaten, 4k tv olmadığı için pro düşünmedim. kendi özel monitörüm var buna xbox bağlayıp gamepass almayı düşünüyorum. kafamı kurcalayan steamdeki oyunlarım güme gidecek ve pc'de oyun oynama alışkanlığı olan bir insanım ne kadar ps4 de kullansam da. ama 3 yıllık laptopa 2500 tl masraf da çok saçma geliyor bir yandan.

  • damacana  (08.05.18 17:24:40)
bilgisayara çok alışık iseniz daha sonra konsola alışmak biraz vakit alıyor.

konsolda bilgisyar için çıkan oyunların bir kısmı yok. örnek: strateji oyunları. tam tersi de geçerli tabi.

pc gamer'i iseniz biraz kasıp oyun bilgisayarı almak daha mantıklı. tamir göre cihazlar neverlose'un dediği gibi iflah olmuyor.
  • hakiki ssg  (08.05.18 17:34:33)
konsolda da oyun oynuyorum sıkıntı değil ama pc'nin de ayrı yeri var. ama dediğiniz gibi tamirden sonra da sorun çıkarabilir ve 2500 lira az para değil 3 yıllık bilgisayar için.

  • damacana  (08.05.18 17:38:54)