Dizüstü bilgisayar

>>> Yeni bir dizüstü düşünüyorum da tek kriterim hız,hız,hız. 20 sekme açılsın bana mısın demesin, bilgisayarın kendisi de hızlıca açılsın istiyorum. Bunun haricinde kriterlerim var fakat onlar görsel kriterler. Oyun oynanmayacak,yoğun office çalışması ve internet gezinmeleri olur. Bilgisayarda veya telefonda en ufak bir donma olayında aleti kırasım geliyor. Minimum olsa iyi olur.

>>> Bu bilgiler ışığında işlemci olarak minimum İ5 mi bakmalıyım? Celeron vb yazınca direk kaçıyorum,onlar iyi değil sanırım. İ5-İ7 olarak değil de başka bir adla yeni çıkan bir işlemci türü filan var mı? Hız için bir de Ram'e dikkat edicem sanırım. Başka nelere bakayım? SSD takılabilir olması da bir artı mı? Bütçe max 3000 olur.

MacBook Air al. 50 sekme açıyorum, bana mısın demiyor.

oyun olayını hiç bilmiyorum yalnız.
  • babilbaligi  (08.05.18 16:42:24)
1. SSD takılabilir değil direkt takılı olsun. HDD olmasın.
2. RAM max yap bütçene göre. 16 gb ideal.
3. İlk maddeden geriye kalana göre işlemcini seç. en az i5. para varsa i7. başka yok.
  • 507  (08.05.18 16:46:24 ~ 16:46:50)
ssd kesin olsun hızlı açılmasını falan istiyosan.
ram 16 gb, işlemci de i7 al derim ama 3bin tl'ye alamazsın.

şu aşağıdaki işini görür bence, hem de hantal bi bilgisayar değil, hafif.

www.hepsiburada.com
  • contavolta  (08.05.18 17:03:40)
seninle aynı kriterlerde+ uzun pil süresi + taşınabilirlik olarak 6 ay önce arayıştaydım ben de. tek yol macbook air'e çıkıyor eğer gaming tarzı bir şey düşünmezseniz. ben macbook air aldım ve memnunum

  • neverlose  (08.05.18 17:15:29)
her ne kadar oyun oynamayacak olsan da, bence oyun kaldırabilen bir bilgisayar her daim tercih edilebilir. daha önce aldığım tüm pc ve laptopları "oyun da kaldırabilsin" diye aldım ve en az 4-5 yıl kullandım. monster'ın abra serisi fena değil. en düşük modeli bu bahsettiklerini rahatça yapar. www.monsternotebook.com.tr bahsettiğin bütçeye de yakın.

ha bu arada, tip olarak bir macbook değil ama o ışıklı pavyon gibi klavyenin ışık ayarı var, yani aslında tip olarak da düzgün.

bunun dışında, HP ve lenovo'dan uzak dur derim. asus fena değil. diğerleri hakkında yorum yapamayacağım.
  • calucifer  (08.05.18 17:22:18)
www.hepsiburada.com

Gtx 1050 ekran karti, 256gb ssd 8 gb ram 3399 100 lira da bonus var. Bunu indirimle kuponla filan yapıştır gitsin n11 gittigidiyor filan takip et. işini görür.
Ben bunun gtx1050ti ekran kartlı gl502ve dm032 versiyonunu subatta 3200e almistim ama kur filan 4000e satılıyor.
  • karacigerim vur kadehlere  (08.05.18 17:27:35)
ben kesinlikle bunu tavsiye ederim:

www.hepsiburada.com

> 8 GB Ram var. (Aynı anda 20 sekme için önemli ve yeterli bir RAM)
> 8. nesil Core i7 (Yeter de artar bile)
> Ekran Full HD (Daha kaliteli ve geniş görüntü)
> Bu ekran için de 4GB Radeon 530 ekrtan kartı var (Ekrandan yüksek performans alırsınız)
  • hakiki ssg  (08.05.18 17:38:31 ~ 17:40:31)
ssd bir arti degil, zaruret.

4 yillik bilgisayarimda ssd taktiktan sonra 20 sekme aciyorum bana misin demiyor.
  • icim urperiyor  (08.05.18 18:00:01)
MacBook air +1. ramden ziyade SSD cok onemli.

  • cooperr  (08.05.18 18:29:02)