[]

evimde başka bir kayıtlı seçmen görünüyor

oturduğum eve taşınalı birkaç ay oldu ama ben ikametimi henüz buraya aldırmadım. erken seçim kararı alınınca da seçim sonrasına kadar beklemeye karar verdim çünkü seçim tarihinde eski yaşadığım ilde olacağım.

apartmanın girişine seçmen listeleri asıldı ve benim evimde başka birinin kayıtlı olduğunu gördüm. şimdi ben gidip bunu bildirsem, sen nereden biliyorsun orda yaşamıyorsun ki diyecekler. ne yapabilirim?


 
Sizden önce oturanlar olmasın? Belki onlar da kayıtlarını aldırmamıştır.


  • inheritance  (08.05.18 12:55:17) 
oradakinin kaydını sildirebilmen için elinde senin adına düzeblenmiş fatura ve kira kontratı ile gidip ikametgah adresini bahsi geçen yere taşıtman lazım. herkesin 2 tane ikametgah adresi bulunabiliyor. öncelikli ik. adres. oy kullanacağın yer olarak seçtirirsen diğerinden de adamı sildirmiş olursun.


  • polynikes  (08.05.18 12:56:11 ~ 12:56:38) 
ikameti aldırmak dışında yapılabilecek bir şey yok. nasıl sizin ikametiniz hala eski adresinizdeyse onlarınki de öyle olabilir.


  • nrmnm  (08.05.18 12:56:26) 
apartmandakiler evde benden önce bir kadının oturduğunu söylemişlerdi ama listede bir erkek ismi yazıyor. ev sahibine bu ismi soracağım. öyle biri oturmadı derse o zaman ne yapacağım bilmiyorum.

@polynikes iki tane ikamet adresi mümkün olduğunu hiç duymamıştım. faturayla muhtara mı gidiyorum?
  • sanxis  (08.05.18 12:57:30 ~ 12:58:39) 
muhtara değil nüfus müdürlüğüne gideceksiniz.


  • nrmnm  (08.05.18 13:17:13) 
taşınma arifesindeyim önce muhtarlıktan bir kağıt alınıp ordan nufus mudurluğune gidiceksin dediler son gün 12 mayıs bu arada. muhtarlık olayı sanırım henuz elimde adıma fatura olmamasından kaynaklı emin değiliz o konuda.


  • eja  (08.05.18 13:38:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.