Iphone X şu an almak mantıklı mı ?

Ağustos sonu amerikaya gidiyorum. telefon alacaktım ama son kur artışları canımı sıktı.
Amerika'da 1080 dolar iphone x bugünkü kur ile 4567 tl+ 170 tl kayıt ücreti=4737 tl

hepsiburada da 5300, 100 tl chip para veriyor. 5200 tl ye geliyor.

sizde 500 tl için amerikadan garantisiz almak mantıklı mı? yoksa buradan mı alsam?
birde seçim sonrası kur düşebilir,onunla aradaki fark biraz daha açılabilir tabi.

not: iphone x 64gb fiyatı bu.

telefona ihtiyacın varsa alınır buradan çünkü ağustos o kadar da yakın bir tarih değil yoksa 500 lira da az para değil ama ben olsam en üst model android'lere bakardım.

kur çok değişmez.

edit: kur çok düşmez 50 lira ya fark eder ya etmez.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.05.18 16:05:32 ~ 16:06:02)
bence garanti önemli. iphone se'mde güncelleme sonrası yakınlık sensörü çalışmamaya başladı, garantili değiştirdiler. olmasaydı 400 lira mı ne verecektim.

  • neverlose  (06.05.18 16:12:42)
aynen garanti önemli bence de. ilk başta alırken yea ne olacak ki diyorsun ama başına gelince anlıyorsun. kitliyorlar çok fena.

bir de bu apple garantisi, android'den farklı bir avantajı var, o da birebir değişim olayı. bazı androidlerde bu var mı bilmiyorum.

acil telefona ihtiyacın yoksa ekim ayına kadar sabret. yeni modeller tanıtırlar, burada biraz fiyatı düşer garantili alırsın.

veya android telefonlara bak.
  • Neill  (06.05.18 17:41:21 ~ 17:42:00)
Bence X alma, alacaksan da kesinlikle garantili al. Bu cihaz bildiğin prototip. Bende de x var ve şu an serviste. kamerasında saçma sapan bir gölge çıktı ve çözemiyorlar. Bekliyoruz bakalım ne kadar girecek diye.

  • roket adam  (07.05.18 01:15:16)