[]

telefonuma mht. uzantili bir mail eki indirdim

telefondan, musterinin adini kullanan bir mail aldim, dikkatsizligime geldi maili ac dedim "dosya acilamiyor" dedi. sonra supheledim maile baktim, gelen mail musterinin degil. dosyayi hemen sildim telefonumdan. tehlikeli bir durum olup olmadigini tam kestiremedim. bu dosyalar ile insnalarin telefon bankacilik uygulamalarina ve sms'lerine ulastiklarini duymustum. sizce ne yapmam gerekir? bir antivirus indirip telefonu taradim ama faydali olur mu bilmiyorum. ne yapmam gerekir dersiniz? tesekkurler.
 
mht dosyası normalde websayfası formatıdır, bütün olarak bir sayfayı barındırır, pc'de bir tarayıcı ile açılabilir.


  • atom karincanin torunu  (06.05.18 13:47:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.