arabaya arkadan vurdular sizce ne yapmalıyım?

selam arkadaşlar,

öküzün biri arkadan vurdu ışıkta dururken. o kadar çomar bir tipti ki zar zor tutanak tutturdum. ilk kazam olduğu için biraz panik yaptım. adamın şase numarası plakası tc'si adı filan aldım. kazayı plakalar görünecek şekilde güzelce fotoğrafladım.

almayı unuttuğum bilgileri ise malesef cep telefonu, sigorta poliçe bilgileri oldu...

bu tutanakla gitsem işlem yaparlar mı? eksik bilgiden dolayı sıkıntı çıkar mı?

arabanın arka tarafı bu durumda şuan. farın altından çamurluğun dişleri yamulmuş biraz. kaskoyu hiç bulaştırmasam mı ne yapsam sizce?

i.hizliresim.com

sigorta bilgileri ve cep telefonunu da almak gerekiyor diye biliyorum.
fotodan tam anlamadım, çamurlukta da mı sorun var yoksa sadece tampon mu?

  • cedex  (05.05.18 16:28:54)
işte o zaman yandık. adamın telini ve sigorta bilgilerini almadım :(

sadece tampon. çamurlukla bağlandığı yer de biraz kanırmış.
  • retiredcolonel  (05.05.18 16:30:24)
fotoya göre kaskonu deldirmeyen gerek yok adamın kasko sigorta bilgilerini alman lazım.çünkü senin kaskon onunkiyle anlaşıp yaptıracak. ancak resimdeki kadar hasar varsa değmez kasko deldirmeye.

  • mikahakkinen  (05.05.18 16:49:19)
Diğer aracın boyası çıkmış, silince geçer. en alttaki çatlak gibi yer eskiden olan biryerdi sanırım.

  • battal gemalmaz  (05.05.18 16:52:37)
Araba eski ise pek dert edilecek bir cizik degil bence, uzulmeyin.

  • imelih  (05.05.18 16:55:38)
@mikahakkinen adam tamamen hatalı olduğu için kasko delinmesi gibi bir durum oluşmayacak.

@battal en alttaki çatlak eskiden yoktu. sorun çizikler değil zaten. tampon şuanda yamuk. mesala sağ farın altında tamponla hiç boşuk yok, ama adamın vurduğu yere parmağımı sokabiliyorum far ile tampon arasına.
  • retiredcolonel  (05.05.18 16:58:49)
Evet, fotodan da belli oluyor dikkatle bakınca. Klipsler yerinden çıkmış, kırılmışda olabilir. (Klipsin tanesi 1 lira)

Benim fikrim siz boyasına elletmeyin tamponun. Bir kaportacıya gidin güzelce silsin o beyaz lekeler çıkar, tamponu da geri yerine oturtur. O en alttaki boya kalkan yere de rötüş yapar. 10-20 lira verir halledersiniz.
  • battal gemalmaz  (05.05.18 17:03:52)
herkese teşekkürler. @battal evet fotoda dikkatli bakınca gözüküyor net olarak.
adama ulaştım. 200 lira teklif etti, tutanağı yırttık.
umarım zarar etmem bu işten.

not: verdiği para fazla gelirse iade edeceğim kendisine. maddi durumu iyi olmayan biriymiş.
  • retiredcolonel  (05.05.18 18:21:47)
boşver ya al geç 200ü.

  • mikahakkinen  (05.05.18 18:51:23)
200 fazla bile bişey yok orda pasta cila ile halledilir..

  • jamswety  (05.05.18 20:44:41)