Hangi araba? fabia, ibiza, i20

sıfır almak istiyorum, ikinci el söz konusu değil.

fabia 1.0, otomatik, full paketmiş 7 ileri vites sanırım, 86bin.

i20 1.4, otomatik, 4 ileri vites, kampanyası var 78bin.

seat ibiza 1.0, otomatik, 85bin, baz modeliymiş sadece anahtarsız çalıştırma ve park sensörü var ek olarak. bunlar fabiada da var bu arada.

bunlardan hangisi? arabayı sadece ben kullanacağım, kalabalık aile vs söz konusu değil. ev iş arası gidip geliyorum genelde yani şehir içi kullanım olacak. yılda bir belki şehir dışına çıkarım. ne diyorsunuz?

i20 nin yakit degerleri cok yuksek 100km de 8 litre yakar dedi satis temsilcisi ondan uzak durun bence .

  • biarkadastanduydum  (05.05.18 11:02:57)
disardan fabia cok guzel gozukuyor. full olmasi falan guzel seyler. icine hic binmedim

alman arabalarinda bos paket cok bos, ibizadan uzak dururdum.

i20 guzel bir araba degil bence :(
  • fakyoras  (05.05.18 11:05:41 ~ 11:05:53)
seatin baz seviyeleri muadillerine göre pek boş olmaz. style donanıma baktım hiç fena değil bence. fabia full pakette ibizada olmayan ne var ona bakın bir. eğer sizin için çok önemli bir şey yoksa, ben ibiza öneririm.

tabi vag grubu ikisi de o yüzden pek çok şey aynı aslında ama bence ibizanın tasarımı daha güzel. bir de daha popüler olduğu için ikinci el piyasası daha iyidir.

i20 tavsiye etmem.
  • espandon  (05.05.18 11:27:51)
2017 ıbiza 1.2 tsi 95 hp kullanıyorum.
Style paket.
Gayet memnunum, ist şehir ici dur kalk kullanmada yakıt tüketimi haliyle artıyor ama uzun yolda gayet iyi.

Zaten sizin baktığınız yeni kasa, tasarımı da gayet güzel.
Tavsiye ederim.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (05.05.18 11:34:20)
i20 1.4 4 ileri çok yakar. otomatik viteste ve normal viteste 4 ileri yetersiz. fabianın tek avantajı full olması. onun yerine polonun en boşunu al.

  • mikahakkinen  (05.05.18 11:38:27 ~ 12:11:46)
ibizada ön kol dayama sistemi ve otomatik kararan dikiz aynısı yok, fabiada var.
fabiada hız sabitleme yok ibiza da var.

birde fabiada refakaçti aydınlatma varmış ama ne olduğunu bilmiyorum :)
  • şubatsonrası  (05.05.18 11:55:07 ~ 11:56:06)
eğer satmıcam 10 sene bincem dersen fabia al.

polo>corsa>fiesta>i20>ibiza>fabia>c3 2. el piyasası böyle.
  • mikahakkinen  (05.05.18 12:11:51)
Ben polo almis biri olarak fabia oneririm gayet guzel araba vag grubunda genel olay vw>skoda>seat olarak gidiyor

  • Take it away honey  (05.05.18 12:25:18)
turbo mantığını bilmeyen cahillerin yorumları çok komik oluyor. Ah şu sözelciler.

İşe giderken kullandığın yolda uzun süre sabit hız yapıyorsan cruise control keşke olsaydı diyebilirsin. acemi değilsen park sensörü öyle çok gerekli bir şey değil. dediğim gibi uzun yol yoksa fabia.
  • catch the arrow  (05.05.18 13:45:49)
@catch the arrow ev iş arası 15 dk. Yani uzun yol durumu yok. Ama hız sabitleyici olsun isterdim. Gönlüm fabiadan yana, iç tasarımını filan beğendim. Sonradan ekleniyor mu acaba hız sabitleyici.
Acemi değilim park sensörü o kadar önemli değil ama olması güzel yine de

  • şubatsonrası  (05.05.18 15:05:08 ~ 24.06.18 23:10:55)
sadece şunu demek için geri döndüm: hız sabitleyicisiz araç alma.

2018 yılındayız bence fabiada da kesin vardır full pakette nasıl olmaz anlayamadım. ama yoksa alma.
  • espandon  (05.05.18 20:14:29)
Bende de hız sabitleyici var daha bir kere kullanmışlığım yok :) Hatta diğer araçta adaptif var onu bile kullanmıyoruz otomatik vites araban varsa zaten gereksiz bi olay uzun yol harici tabi :)

  • Take it away honey  (05.05.18 22:01:48)