[]

Seçimlere dair 2 soru!

1: Akşener neden imza topluyor, 15 vekil geçince grup kurup aday çıkaramıyorlar mıydı?

2: a) Baraj durumu ne bu seçimlerde? yine her parti %10u geçmeli mi?
b) İttifaklar sadece CB seçimi için mi? Değilse hangi parti ne oy aldı, ona göre kaç vekil çıkarıyor nasıl bilinecek?

 
1. İyi partinin mecliste 5 vekili var, yani toplam 20 vekil yeterli ama amaç halk beni destekliyor mesajı vermek.

2. a) Baraj var ama ittifak kurulursa ittifakın barajı geçmesi yeterli. Mesela MHP %10'unun altında bir oy alacak ama yine de ittifakta olduğu için mecliste olabilecek.

b) İttifak hem cb hem de mv secimi için yapılabilir. Dağıtım nasıl olur onu tam bilemiyorum.
  • tabirimekruh  (04.05.18 20:04:40) 
1) CHP'li 15 vekilin transferinden önce "Yüz bin imza ile aday olacağım" demişti, sonrasında tekrarladı, şimdi de uygulamaya döküyor. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi halkın desteğini göstermenin yanı sıra bir de "sözümde duruyorum" diyebilmek için olabilir.

2) Bu sorularınızın tamamının cevabı şu entry'de mevcut: eksisozluk.com
  • gonion  (04.05.18 20:34:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.