müdürüme ne diyeyim?

kelimelere tek tek takılan bir yöneticim var.
benden bir sunum istemişti. kendisine mail attım. o da ardından “üzerinde konuşalım” diye döndü. genelde kendisi müsait olunca çat diye arar yanına çağırır. ben yine aynısıni olacak diye bekledim, beni gördüğünde de konusunu hiç açmadı.
şimdi bana mail atmış ve “1 aydır bekliyorum. müsait olmuyorsun herhalde?” demiş.
ne diyeyim kendisine? ben ne desem yanlış anlıyor ya da ben tersliyorum istemeden sanırım. bir kez de başkasının düşüncesiyle cevap vereyim bakayım.

"Müdür Bey, kusura bakmayın, yoğunluk nedeniyle tamamen aklımdan çıkmış. Müsaitseniz, buyurun, konuşalım."

"Bundan sonra daha dikkat edeceğim. Hı hı, evet, haklısınız."
  • dissendium  (04.05.18 19:29:04)
kusura bakmayın ben sizin takviminiz dolu olur, müsait olunca çağırırsınız birlikte irdeleriz diye düşünmüştüm. yanlış anlamışım, ...'da müsaitseniz bakalım.

böyle bir cevap doğru olur. en azından ben bunu atardım eğer ipleri koparmak niyetinde değilsem.
  • prodeq  (04.05.18 19:29:33)
böyle yanlış anlamalar olabiliyor. naçizane önerim: "çok pardon efendim, yanlış anladım, siz müsait olduğunuzda çağıracaksınız diye bekliyordum, müsait olduğunuzda hemen gelebilirim" şeklinde bir cevap karşı tarafı da daha fazla irrite etmeden aradaki problemi ortadan kaldırır. gün saatten siz bahsetmeyin, üstünüz olduğu için kendisi belirlesin.

  • puc  (04.05.18 19:35:45 ~ 19:38:06)
@puc oldu birader bide domalip etegini opsun mudurun???

mudurun takintisi kendi sorunu.bunu psikolojik destek alarak cozebilir.bu sorunla senin hicbir alakan yok.ben olsam siz bana uzerinde konusalim dediginiz icin sizden beni cagirmanizi beklemistim diye donus yaparim.
  • hordes of chaos  (04.05.18 21:28:32)