bahis siteleri ve bitcoin

yurt dışı merkezli bahis sitelerinden bahis yapılınca ceza kesiliyor. bitcoin kullanarak yapılsa bu işlemler devlet takibinde olabiliyor mu herhangi bir şekilde? bu işin bug ı bu mu

Bitcoini nakit para ile elden almadığın sürece aldığın siteler kimlik bilgilerine sahip oluyor. Bitcoin transferlerini takip etmek de banka transferini etmekten kolay. Devlet baksa kimler bahis firmasına bitcoin yollamış, sonra onların bilgilerini borsalardan istese ulaşır rahatça.

  • Haldamir  (03.05.18 23:46:32)
peki yurt dışı merkezli bir bitcoin sitesi kullanılsa yine takip edilebilir mi

  • durbikonusucaz  (04.05.18 00:00:45)
bahis firmaları kişiye özel adres oluşturuyor genelde. devletin senin o sitelerden bahis yaptığını anlaması için bahis sitesinin oluşturduğu tüm wallet adreslerine sahip olması lazım ki(böyle bi şey mümkün değil) senin gönderdiğin bitcoinin bahis sitelerine gittiğini bilsinler. evet bitcoini takip etmek çok kolay ama ellerinde sadece gönderdiğiniz adres yer alacağı için sıkıntı yok.

  • altin yumurtlayan lavuk  (04.05.18 00:05:52 ~ 00:09:59)
paranoyaksanız, hitbtc üzerinden falan sallama bilgilerle hesap açıp moneroya çevirip sonra tekrar btc/ltc alarak bahis sitesine gönderebilirsiniz. monero anonim olduğu için takip edemezler.

  • altin yumurtlayan lavuk  (04.05.18 00:10:02)
takip edilemezsiniz.

örneğin borsadan 0.5 btc çektiniz. "sadece" bunun için verdiğiniz cüzdan adresini devlet takip edebilir evet. fakat:

örneğin blockchain.info üzerinde cüzdan açtınız. her transaction'da yeni adres oluşturulduğu için bu 0.5 btc'nin 0.1'ini bahis sitesine göndereceğiniz zaman yeni bir cüzdan adresi oluşur. 0.1 önce buraya gider. buradan bahisçiye aktarılır.

devlet bunun üzerine "bu 0.1'i kendine gönderdin ordan da bahisçiye" diyemez. çünkü bu adres kuzenim, online alışverişim, vs de olabilir (onlar göndermiş bahisçiye)

kısacası cüzdanınız yüzlerce adresten oluşabilir, devletin takip edebildiği tek bir adrestir. cüzdanız ise takip edilemez
  • perloneth  (05.05.18 08:37:29)