Yaşlı amcalara yer vermek

Yaşlı amcalara toplu taşıma araçlarında yer vermeye kalktığınızda onların centilmenlik yapıp diğer kadınlara yer veresi tutuyor mu? Yani size de denk geliyor mu böyle? Bana çok oluyor ya, ne zaman yaşlı başlı bir adama yer vermeye kalksam o adam önce oturacak gibi yapıp beni yanıltıyor sonra 35-40 yaşlarında sapasağlam eli ayağı tutan kadınlara yer veriyor. O kadınlar da pişkinlikle oturuyor. Hep aynı şey oluyor ama. Daha akıllanamadım, bugün yine bi amcaya yer vereyim dedim, hemen genç bi kadın kaptı yine o koltuğu, ben de ben amcaya yer yermiştim ama dedim utanıp kalksın diye. Adam da “Buyurun buyurun oturun lütfen eheh ^^” dedi kadına. Kadın da teşekkür etti bana da güldü oturmaya devam etti asfaf.

Bu arada ben de öyle küçük çocuk falan değilim, 30 yaşında kadınım. Neyse çok gereksiz sinir olduğumun farkındayım, paylaşmak istedim sadece.

oluyor. çünkü gavatlar. ama bir süre sonra artık ayrım yapabiliyor olmanız lazım. ben mesela kim gavatlık peşinde kim gerçekten oturmalı bunu ayırabiliyorum. siz de o sürece kadar yer vermeyin.

  • giovanne  (03.05.18 16:05:14)
çok yalpalamıyorsa,zor durumda değilse, vermeyin derim (her bindiğinde mutlaka yer veren biriyim). doğrusu bu.

  • biravekahve  (03.05.18 16:06:24)
her seferinde olmuyor ama başıma geldi evet. tecrübesiz bir genç iken sırf yaşlı diye birilerine yer veriyordum keriz gibi. şimdi hakikaten hasta, ayakta durmakta zorlanan biri olmadığı sürece bakmıyorum bile.

son zamanlarda da aklıma şu geliyor hep: twitter.com
  • nrmnm  (03.05.18 16:08:51 ~ 16:10:39)
Oluyor oluyor. Çünkü yaşlı amcalar çok tehlikeli. Yayla köpeği gibi sessiz, hayattan sıkılmış gibi gözükür ama kendilerini ilgilendiren en ufak seste kafalarını diker etrafı kolaçan ederler.

çoğu genç insandan daha flörtöz oluyorlar. Ayrıca bu işi iyi beceriyorlar. Ben genç kadınlara yer vermiyorum mesela :)
  • eazy  (03.05.18 16:31:21)