Sözlük yazarları bu kadar saf mı?

eksisozluk.com

Adamın anlattığı hikayenin kurgu olduğu gün gibi ortadayken altta ciddi ciddi cevaplar veriliyor. Ben mi çok kötü niyetliyim yoksa bu yazarlar çok mu saf?

Sozluk ve yazarlar artik Turkiye genelini yansitiyor. En fazla yorum alan basliklar artik pembe/mafya dizileri ile futbol maclari, bu nedenle artik sasirmiyorum.

  • Traveller  (03.05.18 12:11:18)
Kurgu olabilir ama esas anlattığı/uydurduğu hikaye Türkiye gerçeğini yansıtıyor. Hadi sıkıysa ateist olarak tutucu bir ilden, aileden gelin almaya çalış :)

Bunun varyasyonları da var, üniversitede arkadaşımın birisi alevi, birisi kürt, aileler karşı çıktı evlenemediler ayrıldılar.

Başka bir tanesi, kız zengin, eleman fakir. Kızın babası adam tuttu, çocuğun alışveriş yaptığı mahalle bakkalına, komşularına kadar sordurttu çocuğu.

Bu entry biraz ciddiyetsiz yazılmış o yüzden böyle bir etki bırakmış olabilir.
  • kimlanbu  (03.05.18 12:43:39)
bu yine hiçbir şey. en azından gerçek gibi bir dille yazılmış. adam sırf geyiğine 1.603 tl'yle ibiza'da 7 gün tatil yapılabilmesi diye başlık açtı geçende, entry'de de mizahi bir dille komik bir hesaplama yapıyor. onu bile ciddiye alıp adama hakaret edenler oldu. oysa aynı başık 2000'lerde açılsa diğer insanlar da geyiğe eşlik eder, ortaya bayağı komik bir başlık çıkabilirdi. mizah, internet kültürü, pratik zekası gelişmemiş, dışarıda görsen "ameleye bak" diyeceğin saçmasapan insanlarla dolu artık sözlük. 2000'lerin sonunda ana akım olmak istedi ve oldu. şaşırtıcı bir durum değil. ortalama insan budur çünkü.

  • sir gawain  (03.05.18 13:08:23 ~ 13:09:46)
Soru mu simdi bu da.. COk afedersiniz sozlugun en az yarisi gerizekali. Geri kalani da ergen. Ergenlere lafim yok, ergenlik gecici.

  • stavro  (03.05.18 13:14:01 ~ 13:14:50)