Mantık hatası olan dizi/film

Böyle filmlere tahammül edemiyorum. Az önce zap yaparken suskunlar dizisine bakıyordum adam elleri kelepçeli arabada giderken 5 kişiden kurtulup kaçtı :) la casa de papal’ i de yarı da bıraktım. Böyle bi çok dizi/ filmi izlemeyi bırakmışımdır. Mantıksızlık olur anlarımda bu nedir arkadaş. Böyle olunca da devam edemiyorum. Sizde de böyle oluyor mu? Yoksa ben mi çok abartıyorum.

oluyor. ha ama mesela marvel dc gibi süper kahraman filmlerini çok sevdiğim için görmezden gelebiliyorum. çok sevmem lazım ancak görmezden gelebilmek için.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.05.18 02:10:24 ~ 02:10:50)
la mante izlerken kafayı yemiştim. allahtan mini diziydi.

  • nice tnetennba  (03.05.18 02:43:48)
Kurgu yapitlari (dizi/film/roman/reklam/vb.) sana olaylarin gercekte nasil olacagini gostermekten ziyade, kisilikler ve olaylar hakkinda mesajlar verir. Mesela suskunlar dizisinde soyle bir mesaj olabilir: kahraman oyle cesurki kosullarini gormezden gelip kaderini kontrol ediyor. Eger kurgulardaki alt mesajlari cozmeye calisirsan, en dandirik yapimda bile sosyal, psikolojik, maddi ve manevi derin anlamlar oldugunu fark eder, baska bir gozle izlersin.
Tabi cogu yapim hem verilen mesaj, hem de mesajin verilisi bakimindan ancak belirli bir egitim/hayat tecrubesi olan izleyiciye hitap etmek icin kurgulaniyor. Bu yuzden bazi yapimlardan zevk almaman normal. Uzerine alinip sinir yapma yani.
Izlemediysen The Wire'a bak. Gercekcilik ve derinlik acisindan uzerine dizi tanimam.
  • gezen  (03.05.18 04:08:45 ~ 04:09:49)