AÖF dış ticaret mi yoksa iktisat mı ileride daha çok işime yarar

arkadaşlar merhaba ben ankara'da iyi bir üniversitede uluslararası ilişkiler okuyorum benim okuduğum bölüme göre aöf de dış ticaret okumakmı yoksa iktisat okumammı daha faydalı olur? gelecek açısından hangisi daha faydalı olur?

ikisi de bi boka yaramaz benden söylemesi

  • bizansa karsi memleket takimi  (02.05.18 18:05:29)
@bizans

ikisi de boş.

Ama dış ticaret daha odaklanmıs.

not verdikya olm dış ticaret daha odaklanmıs bir dal.
  • binder dandet  (02.05.18 18:06:19 ~ 18:08:54)
@binder dandet ikisi de boş derken ne yapayım o zaman akıl ver.

  • hannibal094  (02.05.18 18:08:02)
ders içeriklerine bak, hangisi hoşuna gidiyorsa, ders çalışırken zevk alacaksan onu oku. nasıl olsa bir halta yaramayacak.

  • Neill  (02.05.18 18:12:35)
dis ticaret
ama yaninda yabanci dil de eklemeniz gerek.

  • for the record  (02.05.18 18:14:18)
@for the record dış ticaret daha faydalı olur diyorsun yani ingilizce var zaten ikinci dil olarak hangi dili önerirsin.

  • hannibal094  (02.05.18 18:22:16)
arkadaşlar ikisinin de bir boka yaramayacağını neye dayanarak söylüyorusunuz aöf olduğu için mi yoksa bölümlerden mi kaynaklı cidden soruyorum.

  • hannibal094  (02.05.18 18:23:08)
dış ticaret kesinlikle!

  • ezkaza  (02.05.18 18:38:22)
dış ticaret + iyi bir ingilizce ile her zaman yolun açık olur.
dünya var olduğundan beri ticaret vardır. temelini sağlam atıp iyi bir ingilizceyle desteklersen dünyanın hiç bir ülkesinde aç kalmazsın.

not: yıldız iktisat mezunu bir dış ticaret uzmanıyım.
  • kjswbdlkjfdlkj  (02.05.18 19:50:30)
ben de farklı bir bakış açısı getirerek buna vereceğiniz zamanı, parayı dil öğrenmek/yazılım öğrenmek için uğraşırsanız amacınız endüstriye girmekse çok daha işe yarar.
türkiye'de iibf mezunu olduğunuz sürece hepsi aynı.

bugün ispanyolca/fransızca/almanca bilen adam her türlü uluslararası ilişkiler+dış ticaret mezunundan öndedir bana göre.

kısacası ben de diğer yorumlara katılıyorum, malesef ki bir işe yaramaz.
  • logisticsmanager  (03.05.18 00:15:43)
dış ticaret.

  • kuzey li  (03.05.18 00:23:42)