Kamp alanı için elektrik sorusu

Arazi hazır, ev hazır, doğa mükemmel, tüm sistem kurulu ama elektrik yok. Solar panel varmış çalınmış. 250 metre mesafede elektrik var.

Ancak orman içinde kaldığı için devlet ruhsatı vermesine rağmen elektrik çekmiyor.

Bu işlerden anlayan biri varsa bir yol göstersin yahu bana. Ne gibi bir maliyet lazım? 2 yıl önce şebeke elektriği çekmek için 50.000 tl gibi bir rakam denmiş ama şimdi ne olur? Kamp alanı işletecek kadar elektrik olsa yeter. Bir de 35metreden su çekecek motoru çalıştıracak kadar.

Kafaları yiyecem elektriksiz hiçbir şey olmuyor.

en yakın yerleşim yeri nerede? güneş enerjisiyle kamp alanı çok zor. 50k gibi rakamlara istediğiniz büyüklükte solar sistem kuramazsınız.

  • Tears of Devil  (02.05.18 18:09:11)
hocam
maliyet yüksek
elektrik olan yerde şebeke varsa
uzun bir kablo ile kullanın parasını ödeyin
solar panel daha ekonomik olur elektrikten öyle söyleyeyim
  • kingcyrax  (02.05.18 18:23:40)
devlet'ten kastınız nedir?
bulunduğunuz bölgede ki edaş müdürlüğüne dilekçe ile başvurun,ada-parsel-adres bilgisini öğrenin,kamp işletmeye yönelik belediye,valilik ve orman müdürlüğünden aldığınız izinler varsa onları da dilekçenin ekine koyun,enerji alınabilecek noktaları ve maliyetini işin olup olmayacağını,olursa hangi prosedürler izlenecek onlar söylerler.

  • sealth  (02.05.18 21:15:59)