Sıfır araba satın alır mısınız/aldınız mı?

Tutulan markaların en kötü arabaları 120.000 TL faln olmuş. Aranızda cidden bu fiyatlara araba alabilen var mı? Bir boş Golf'e 120.000 TL verebiliyor musunuz/verdiniz mi/verebilir misiniz?

Çok pahalı değil mi ya?

2009 model accent'imle mutlu ve huzurluyum. Bugün milyoner olsam aracımı asla değiştirmem, önceliklerim başka şeyler olur. Kimse sıfır araba almamalı bu ülkede. Araba alıp da fiyatından yakınmayı başarı addediyoruz çünkü. Spor araçlara merakı olan ve karşılamaya bütçesi olan elbette lüks araçlara binmek isteyebilir ancak bu arzusunu vergiler makul seviyelere gelene kadar ertelemesi gerekiyor. Bu, sonraki nesillere karşı bir sorumluluktur; ağaç kesmemekle eş değerdir. Yoksa bu vergiler ne sabit kalacak ne de düşecek, artmaya devam edecek.

  • farabi  (01.05.18 22:25:22 ~ 22:25:36)
almam net

  • brkylmz  (01.05.18 22:31:00)
Alabilen alır neden almasın. Ben alamam ama bi adam 250k ya merco alıyosa da alsın tabi.

  • brad pitt  (01.05.18 22:32:18)
2,5 sene once aldım ama su piyasada almam. 100 bin buzdolabından bozma poloya 120 falan da golfe verilmez.

  • imnotsureabout  (01.05.18 22:33:35 ~ 22:34:33)
2013 model passat var sıfır aldığım ve hala kullandığım. eklentiler ile 90 bine gelmişti fiyatı. şimdi ikinci 120-130 bin civarı. aynı paketin sıfır olanları 190 binden fazla. 1 araba alınca 1 tane de devlete alıyorsun zaten vergilerle, bir de buna euronun mevcut kuru eklenince rezalet. bir ara yenilemeyi düşünüp, fiyatları duyunca kalsın gerek yok demiştim. Araba falan almam ikinci el bile olsa. Ev, araba falan almak resmen zulüm şu sıralar.

  • nawar  (01.05.18 22:36:53)
ikinci el almam. adamlar öyle güzel gizliyorlarki benim diyen ekspertizci anlamıyor sorunları. Sıfır alacaksın 50-60 bin km'de bir sıfırlayacaksın.

  • kompisko  (01.05.18 23:29:24)
Alan illa bulunur. Milyon paran olsa onda birini verirsin bence çok da sıkıntı olmaz ama krediyle 5sene borçlanarak almazdım oyle bir araba.

  • solenkol  (02.05.18 00:07:42)
Vermem. Asla sifir km almam. 120 bine araba alacak olsam da 120binlik 2.el alirim, sifir almam hicbir sekilde. Bir Golf'e 120bin de verecek degilim.
2.ele yonelir risk alirim.

  • stavro  (02.05.18 00:12:36 ~ 09:49:02)
Golf alana kadar Superb al. Şirket üstüne alabildiğim için ve vergi+gider avantajlarından faydalanabildiğim için sık sık alabiliyorum, başka türlü hayatta almazdım.

  • iwasbornonamountainside  (02.05.18 00:25:46 ~ 00:26:34)
Aldik ford fiesta 12.senemiz doluyor.

  • imelih  (02.05.18 03:36:16)
Haklısınız. 0 km araçlar çok pahalı. Ancak, güven duyamadığım için 2.el araç alamıyorum. Mecburen 0 km'ye yöneliyorum.

  • nhtzmc  (02.05.18 08:35:19)
Ben de 2. el araç asla almadım ve almam. Kesinlikle güvenmiyorum.

Kampanyaları takip ederseniz daha uygun fiyatlar yakalanıyor mutlaka.
  • kint  (02.05.18 09:21:52)
Sıfır araç alırsam 2. elde kaybım her zaman fazla olacağı için almam, almıyorum da.

Sıfır arabaya ayırdığım bütçe varsa o paraya 1 yaşında ama o modelin ya da başka modelin daha dolu segmentini alırım.

Canım sıkılsa 1 ay sonra satsan normal şartlarda zarar etmezsin, ama sıfır öyle değil. Aldın mı uzun süre binmek zorundasın.

Yıllarca aynı arabaya neden bineyim?
  • John Bloor  (02.05.18 12:59:00)
aldım. babam sağ olsun o almış gibi oldu ama aldım sonuçta. borç yiğidin kamçısıdır. 20 ay da kredisi vardı sıfır faiz. ben aldıktan 1 - 2 ay sonra arabanın fiyatı 10k artmıştı. şimdi baktım da ben alırken dolar 3.10 civarıymış. şimdi olsa yine alabilirim herhalde diye düşünüyorum. daha zor olurdu belki de ama tok kapı sesi olsun ne bileyim şöyle olsun gibi takıntılarım yok. gücümün yettiğini alırdım.

  • olutaklidi  (02.05.18 13:56:16)
aldık. alıyoruz. ben oslam almam ama ailem garanti vs geyiğine kendilerini daha iyi hissediyorlarmış, alıyorlar. iki önceki arabamız ikinci eldi, çok kronik problemler cıkardı, o yüzden soğudular.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (02.05.18 15:29:24)
aldım. alırım da. özellikle yeni araba kullanmaya başlayan kadınların sıfır araba kullanması gerektiğini düşünüyorum. yollarda kalma durumu yaşanmaması adına.

  • naksidil  (02.05.18 15:33:05)
ilk arabam sıfırdı, 2. yi de sıfır aldım. uğraşmak istemiyordum ikinci elle. dizel otomatik astra 111.500 e aldım

  • eagle is free  (02.05.18 17:36:21)
aldım ama artık almam. 20-30bin'de ikinci el tercih ederim bundan sonra.

  • kompisko  (03.06.18 18:54:05)
3 sene önce aldım. İkince el'e güvenmediğim için almıştım ama şimdi alamam.

  • komando kani var bende  (03.06.18 19:22:13)