Son Zamanlarda Batılı Turist Sayısında Artış mı Var?

Selamlar.

Geçtiğimiz 2 sene neredeyse hiç batılı tusit kalmamıştı, varsa yoksa Arap görüyordum. Ama bu sene sağda solda Alman, Amerikalı, İngiliz falan görmeye başladım. Hatta bugün Florya'da Portekizce konuşan bi grup bile gördüm. Sizin de dikkatinizi çekiyor mu, geçtiğimiz 2 seneye göre biraz daha fazla mı geliyor Batılı turistler?

bariz artış var. rusya ile olan kriz sonrasında neredeyse sıfırlanmıştı. ama yine de 2014 öncesi çok daha iyiydi. o zamanlar istikkal caddesi falan full avrupalı turist idi sanki. sonrasında her taraf arap doldu.

  • Neill  (01.05.18 19:21:35)
Ben de aynı şekilde nisan ayında istanbulda baya artış gördüm. Paskalya zamanları özelliklr. Herhalde patlamaların olmaması vr euronun gittikçe yükselmesi etkili oldu.

  • red g  (01.05.18 19:22:09)
beylerbeyi sarayı ve sultanahmet civarında doğu avrupalı turistler görüyorum ayrıca marmariste ingiliz hareketliliği olduğu aktarılıyor. iskandinavlar ise yok gibi.

  • heidi'nin dedesi  (01.05.18 19:27:48)
O ara Avrupa'da 17 ülke Türkiye'yi sigorta kapsamından çıkarmıştı. Şu an durum değişti mi bilmiyorum. Ama dediginiz gibi bir durum var evet.

  • beetlejuice  (01.05.18 21:59:15)
daha bugün eminönündeyken aynı şeyi düşündüm. evet bir artış olduğu gerçek. umarım daha da artar.

  • electrobuzz  (01.05.18 22:02:04)
bu sene turist sayısı rekor seviyesinde

www.ntv.com.tr
  • gezegen olan pluton  (01.05.18 22:59:07 ~ 22:59:38)
euro 5 dolar 4 tl olunca turkiye adamlara baya ucuz geliyor.

1000 euro ile gelse bile ucak otel dahil krallar gibi yiyip icip gezerler.
  • technicalte  (02.05.18 04:04:47)