Kedi aşağı uçmasın diye pencere teli (ya da benzer bir şey)

Malum havalar ısındı, korkudan pencere açamıyoruz geberiyoruz sıcaktan.

Pimapene kedimizin düşmesini engelleyecek tel vs gibi bir şeyi kime yaptırabilirim? Tek isteğim ultra dayanıklı olması. 2 pencere için ortalama ne kadar bütçe ayırmalıyım bir de

Kedi güvenlik ağı vs. diye bakın. eskiden pahalıydı, şimdilerde ucuz. 20-30 tl hallolur gibi eğer kendiniz yapacaksanız. kalite arttıkça fiyat artıyor tabi.

sağlam sinek ağı bile tutar kedi parçalamaya çalışmadıkça.
  • passion rules the game  (01.05.18 11:22:01)
Ya iste disarda surekli marti uctugu icin heyecanlanip parcalamaya calismasi cok olasi. O yuzden ultra saglam olsun istiyorum.

  • elon  (01.05.18 11:47:36)
www.zooplus.com.tr

şu tip bir şey iş görür o zaman. dışı ip, içi metal gibi. biz kendimiz taktık balkona ama aşırı güzel olmadı, gerçi kim takar bilmiyorum. iş görüyor, sağlam.
  • passion rules the game  (01.05.18 12:02:29)
biz pencerelere galvanizli telden sineklik taktirdik. 1 yildir problemsiz, sinek vs'de girmiyor eve. kedi sinekligi diye geciyor. sinekligin acma kilidi miknatisli degil kedi yuklesede acamiyor. fiyatini hatirlamiyorum.

  • 1917  (01.05.18 12:16:01)
nalbur olur, pimapenci olur, pencere teli (sineklik) yaptıracaksınız. bauhaus gibi yerlerde de pencere teli satılıyor ama kendiniz nasıl yaparsınız onu bilemiyorum, bazı pencere tellerinde yapışkan vs tarzı şeyler oluyordu sanırım belki o şekilde yapıştırabilirsiniz. bizimkini pimapen ustamız yapmıştı, pencereye tele ait bir çerçeve geçirdi, yani tel + çerçeve. bildiğin sineklik, öyle de aratabilirsiniz. ama teli iyi bir sineklik seçin, bizim kedi olmasa da cama gelen kediler patileyip yırttılar çoktan. neyse ki giriş katta oturuyoruz ve bizimki de kaçmaktan vazgeçti :)

  • pasp  (01.05.18 12:16:57)
Yapışkanlı olan telleri kedi 2 günde halleder, aşırı dandikler. Pencere teli yapan bir ustaya dayanıklı çelik tel yaptırmak gerekiyor. Ucuz birşey de değildi.

  • hipopotamus  (01.05.18 15:33:55)
  • inawen  (01.05.18 16:02:15)
Pileli sineklik yaptırın. Bizimki komple öyle.
encrypted-tbn1.gstatic.com

  • Lim5  (01.05.18 17:30:00)