bahşiş ve yemeksepeti/paket servis

kapınıza yemek getiren kuryeye bahşiş veriyor musunuz?
ben vermiyorum ve sonrasında hafiften kendimi kötü hissediyorum.

ha pizza 19 lira tutsa mesela 20 versem üstü kalsın da diyemiyorum çünkü "ulan vere vere 1 lira mı bahşiş verdin" diye düşünmesin diye

çok çelişkideyim

vermiyorum. kendimi kötü hissetmiyorum.

  • hicgudu  (29.04.18 20:24:26)
Vermiyorum. Başta kötü hissediyordum ama artık saçma görüyorum. Hava koşulları çok kötüyken söylemişsem veririm 2 tl falan

  • glamdr1ng  (29.04.18 20:35:23)
veriyorum.siparişin tutarına göre fazla verdiğim oluyor ama genelde 1 tl veriyorum.az mı diye düşününce de her gittiği yerden 1 tl alsa günde 20-25 tl bahşiş için uygun bir miktar gibime geliyor. ek gelir sonuçta maaşını ben ödemek durumunda değilim. kaldı ki bazı restoranların yemek sepeti fiyatları daha yüksek kurye çalıştırdıkları için. yani zaten ürün alırken ödüyorsunuz.

  • imnotsureabout  (29.04.18 20:50:35 ~ 20:51:06)
paketçilik yapmış biri olarak çok da siklemiyoruz ama bu biraz da çalıştığın bölge ile ilgili. Öğrenci, orta sınıfımsı yerlerde çalışırken böyle bir beklenti çok olmuyor zaten. Paket ortalaması zaten düşük oluyor bi şey beklemiyorsun sen de doğal olarak.

  • Jimmy McNulty  (29.04.18 21:08:09)
eskiden 2 tl falan veriyordum, özellikle hızlı geldi mi.

şimdilerde pek para yok, bozuk olursa veriyorum. eskiden kartla ödeyince veremezdim, şimdi yemeksepeti ile ödeyince bile veriyorum. katkımız olsun az da olsa.
  • passion rules the game  (29.04.18 21:17:58)
2-3 lira veriyorum ben

  • exlibris  (29.04.18 21:38:04)
Bahşiş veriyorum.

  • fotrsapka  (29.04.18 21:53:19)
işini yapan adama neden bahşiş veriyorsun dostum?
vermiyorum, 1 lira bozuk yok derse sonra getirirsin derim.

  • fasko  (29.04.18 21:55:54)
vermiyorum, kötü hissetmiyorum.

  • nawar  (29.04.18 22:05:31)
ben yemeksepetinde ödemeyi önceden kredi kartıyla yapıyorum, zaten kartı da sisteme tanıttığım için hiç ekstra uğraşmadan sipariş ver dediğim anda ödeme yapılıyor. Kurye gelince de direkt yemeği verip kendi gidiyo yani bahşiş vermek istesem bahşişi elimle hazırlayana kadar adam apartmandan çıkar(zemin katta kapının dibinde evimiz). Onların da beklentisi olduğunu sanmıyorum.

  • nundu  (29.04.18 22:22:18)
eve yemek getirene sabit 5 lira veriyorum. para kolay kazanılmıyor, ben de çok zengin değilim ama yine de çalışan, emek harcayanı biraz sevindirmenin iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.

  • puc  (29.04.18 22:27:45)
Yemeksepeti vs. çok sık kullanmıyorum ama kullanırsam da kart ile ödeme yaparım genelde. Bu zamana kadar hiç vermedim, kötü de hissetmedim. Zaten, çoğu kurye acele ile teslim edip gittiğinden böyle bir şeye gerek de kalmıyor. Nakit versem, 9 lira tutsa ve 10 lira versem mesela, "kalsın" derim zaman zaman.

  • skooma  (29.04.18 22:36:08)