yurtdışından tv vb. elektronik ürün alsam, nasıl taşırım?

selam,

yurtdışından bir lcd ya da benzer boyutta bir teknolojik cihaz alsam, bunu evime nasıl getirebilirim? getirebilir miyim?

teşekkür.

resmi sitedeki bilgi bu,

ben daha çok uçakta taşıma sıkıntı olur mu diye düşünüyorum.

kutulu taşımakta fark olur mu?
b) ELEKTRONİK /DİJİTAL EŞYA

1-LCD veya plazma ayrımı yapılmaksızın bir adet renkli televizyon (55 ekrana [55 ekran dahil] kadar)

2- Birer adet video kamera (10 adet boş kaseti ile birlikte) ve fotoğraf makinesi (hafıza kartı veya 5 adet filmi ile birlikte)

3- Bir adet GPS yön bulma cihazı

4- Bir adet dizüstü bilgisayar ya da PC, aksam ve parçaları (flash bellek, harici hard disk dahil)

5- Bir adet radyo veya radyo-teyp

6- Her türlü ses ve görüntü kaydedici ve oynatıcı cihazlardan bir adet ile bu cihazlara ait toplam 10 adedi geçmemek üzere üzerine kayıt yapılabilen plak, teyp kaseti, CD, VCD, DVD

7- Bir adet kasetli veya oyun kartlı elektronik oyun aleti

8- Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil olmak üzere GSM-Cep telefonu (yabancı misyon mensupları hariç iki takvim yılında 1 adet)

c) MÜZİK ALETLERİ

Elde taşınabilir müzik aletlerinden birer adet olmak üzere en çok 3 adet
  • bir ileti paylastim  (28.04.18 22:52:52)
bizim arkadaşlar aldılar. THY alıyor sonra Atatürk havaalanında yetkililer kendileri getirip koyuyor oraya. siz de alıyorsunuz. valizlerin ordan gelmiyor yani. ama boyutunu bilmiyorum. baya büyüklerdi.

  • ergenpezeveng  (28.04.18 23:09:36)