komando dansı ve şınav kombinasyonu nasıl?

40 duraksız komando dansı, 40 şınav, 40 komando dansı yapmaya başladım.
hedefim 3x50 komando, 3x50 şınav ve ardından plank yapmak.
beslenmeme %50 dikkat ediyorum ama porsiyonlar çok az. protein ağırlıklı, az yağ az karbonhidrat tüketiyorum.
amaç üst tarafı az da olsa şekillendirme, kalbi hızlandırma, popo ve bacakları biraz toplama.
bu hareketleri tavsiye eder misiniz? karın için yanına basit ne ekleyeyim?
(gördüğünüz gibi profesyonel bir şeyle ilgisi yok, sadece evde takılmaca)

konu ile direk alakalı bir şey yazmayacağım ama aynı şekilde 50x3 şınav çekiyordum ısınma için ancak bileklerimi incittim. 2-3 ay ağrısı geçmedi imkanın varsa şınav yerine bench press yap bileklerinde sıkıntı olursa. Yada dambıl ile yatarak ısınma yap.

  • basond  (28.04.18 22:04:53 ~ 22:05:16)
ceza yöntemi olduğunu düşünmüyorum. ama hangi kasları çalıştırıyor, neye faydası var zararı var mı bilmiyorum. tek bildiğim fena zorluyor :)
bench press evde yapacağım bir şey değil, belki ileride salonda yaparım.

  • o kadar da degil aga  (28.04.18 22:28:03)
jumping lunge güzel harekettir.
www.youtube.com
Çalıştırdığı kaslar, şurada 0:21 de gösterdiklerine calf'ları ilave et.
www.youtube.com
Program güzel. Bir de ip atlayarak hiit ilave edersen tadından yenmez.
Yağ seviyen azaldıkça karın kasların da görünür olacaktır.
O zaman da plunk'ı çeşitlendirirsin.
  • oguz altun  (28.04.18 23:24:59 ~ 23:25:43)
Tesekkurler hiit için de bir video önerebilir misiniz? İp ne kadar atlamalıyım?

  • o kadar da degil aga  (29.04.18 00:27:54)
Hiit için ip atlaman şart değil. Başka şekillerde de yapılabilir. Video önermeyeyim. Çünkü başlamadan önce olayın mantığını anlaman çok önemli. Ekşi sözlükte hiit başlığı altında güzel yazılar vardı. Google'da da biraz araştırma yapmanı öneririm.

  • oguz altun  (29.04.18 16:36:39)