[]

Yayla çorbası (aka Yoğurt) yapacağım, tarif yardımı lazım.

Yoğurt, yumurta, un ve önceden haşlanmış ve buzluğa konulmuş yarma var elimde. Şimdi ben bu yarmayı tekrar haşlayacak mıyım? Yoğurt, yumurta ve unu normal karıştırıp, kaynayan suya atacağım değil mi?

Aşırı karışık oldu, isterseniz kendi tarifinizi yazabilirsiniz direkt.


 
İlk kez yapıyordum, oldu sanırım. Şimdi de tereyağlı nanesini yapacağım. Teşekkürler.


  • austra  (28.04.18 17:46:30) 
yoğurt, yumurta ve unu karıştırıp kaynayan suya atmayın. karıştırın suyunu da koyun (sakın tuz koymayın), ağır ateşte karıştıra karıştıra kaynatın. kaynayınca karıştırmayı bırakıp yarmaları atın bi tık daha kaynatın.

bence yarma önceden haşlak ise tekrar haşlamaya gerek yok. zaten hazır olsun, çıkarıp hop çorbaya atalım diye haşlayıp koymuyor muyuz?
  • kibritsuyu  (28.04.18 20:19:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.