Abdullah Gül'ün Aday Olmaması iyi mi kötü mü?

Abdullah Gül'ün aday olmaması halinde; ilk turda Ak Parti'nin %50'yi geçeceğini mi düşünüyorsunuz; analizlerinizi merak ediyorum.
Meral Akşener'in şansı ne?
Yayınlanan anket sonuçları İyi Parti'ye şans vermiyor sanki?

not: Troll değilim

abdullah gül eğer saadetten aday olacaksa olsun. chp'nin adayı olacaksa olmasın. chp tabanı ikinci bir sağcı aday olayını kaldıramaz. daha önceden de gördük ki yemiyor bu yöntem. her parti kendi adayını çıkarsın, ne kadar çok aday olursa oylar o kadar bölünür, oylar ne kadar bölünürse %50yi geçme şansı o kadar azalır. ikinci turda hayır cephesi mecburen ittifak yapacak. önemli olan ilk tur

  • oekuklu  (27.04.18 21:12:31)
Abdullah Gül garantici. Seçilemeyen ama oy çalan biri olarak görünmemek için İyi Parti ve CHP'nin desteğini alamayacağını görünce, aday olmayacağı kesinleşti gibi birşey. Yarın açıklama yapacakmış. Merak ettiğim, aday olmadığında tablo ne olur

  • werderweremem  (27.04.18 21:20:08)
Abdullah Gül'den bir yol olacağı yok fakat tüm partiler birleşseydi, Davutoğlu vs. gibi akp içindeki farklı seslerden de destek alsaydı belki seçilebilirdi. şu aşamada akşener'in kazanması imkansız. Gül'e olumlu bakmayanları anlıyorum fakat alternatiflerini merak ediyorum, mesele ülkenin normale dönmesi değil mi? Erdoğan'ın karşısında Gül'den daha fazla şansı olan birisi mi var? ha onurumuzla kendi addayımızı destekleriz Erdoğan'ı başkan yaparız diyorlarsa o başka

  • but that was just a dream  (27.04.18 21:44:18)
amaç abdullah gülü çatı aday gösterirp rteyi zorlamaktı, iyi plan ancak ruhsuz bir plan. madem çatı aday aranıyor her türlü sağ aday desteklenecekse akşener çatı aday olsun. sol kesim sağ adaya oy atmaktan artık sıkıldı.

akşenerin şansı yok tahminim ki akpde ilk turda seçimi alamayacağını biliyor. 2. turda her türlü rte alır zaten.
  • mikahakkinen  (27.04.18 22:08:52)
kötü.

rte karşısına çıkabilecek tek kişi gül idi. gerisi hava cıva. sadece rte nefreti ile rte'yi yenmek hayal.
  • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (27.04.18 22:11:07)
sağcı biri olarak söylüyorum, chp'nin her seferinde sağcı bir aday aramasını aklım havasalam almıyor. inanılır gibi değil yahu. Sağ seçmen Gül'e solun baktığı gibi bakmıyor. Kimse Erdoğan karşısında Gül ile sağ seçmenin aklını çelemez. Ve ayrıca soldan kimse öyle ya da böyle saü seçmenden oy olamaz. Bunu görememelerine şaşırıyorum. Chp'nin tek çaresi solu birleştirmek ve bir şekilde Kürt oylarını da almak. İkisi aynı anda nasıl olacak bilemiyorum ama Erdoğan hem milliyetçi oyları hem Kürt oylarını aynı anda alabilmeyi başarıyorsa o da başarabilirdi. . Beyhude uğraşıyor sağdan oy almak için. Gerçi öyle ya da böyle, Kılıçödaroğlu ile olacak iş değil bu işler. Muharrem İnce çok daha doğru biri CHP için.

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (27.04.18 22:32:32 ~ 22:33:13)