bayan için pc önerisi

fiyat aralığı 3600 ve 5000 desek. iyiden kötüye uzanıyor.

i5 7300HQ, 8GB 1TB+ 128GB SSD, MX150 ekran, 3600/ GTX1050 ekran olursa 3850

i7 7700HQ, 8GB 1TB+ 128GB SSD, MX150 ekran 3950/ GTX1050ti ekran olursa 4900

sizce?

haşin kullanım var. oyun oynanmayacak. ama bir 4 5 yıl yeni bebek olacak.

3850 alınıp geçilsin mi. limit 5 e zorlansın mı?

haşin kullanımı açıklayabilirseniz daha iyi olur. render mı yapılacak, 2d autocad mi kullanılacak, veritabanı işleri mi olacak? oyun ve render yoksa ekran kartının yüksek olması pek avantaj olmaz.

  • tukenmez adam  (27.04.18 19:38:26)
ikinci seçenek elbette daha iyi duruyor, teknolojik şeyler çabuk eskidiğinden ilk aldığında ne kadar güçlü alırsan o kadar uzun gider. bir de ben bilgisayarların cinsiyete göre üretildiğini bilmiyordum, yeni haberim oldu valla. bendeki laptop erkek için mi kadın için mi acaba :)

  • karlmarx  (27.04.18 21:14:20)
128gb ssd az. en az bi 256 olsun.

hasin kullanimdan kasit render / grafik vs gibi islerse i7. oyun oynanmayacaksa ekran karti cok muhim degil.

hasin kullanimdan kasit agir facebook / instagramdan ex stalklamaysa i5.
  • robokot  (27.04.18 21:18:50 ~ 21:19:40)
cevap veren herkese çok teşekkür ederim. karar vermemde herkes cevaplarıyla etkili oldu. ne isteyip ne istemediğimi anlamamı sağladı.

@phoarbix, bir arkadaşımla konuştuktan sonra ben de senin gibi düşündüm ve bunu aldım.
yoga serisi daha ucuz birşey 3 bin vs baktım ama bulamadım, ya çok düşük özellikler ya artarak giden yüksek özellikler. ben de bunu aldım. daha taşınır oluşu, dokunmatik ekranı, zarifliği çekti beni.

www.hepsiburada.com
  • mobydick  (27.04.18 23:51:42)
Sağolun :) cok ani bir seçim oldu aslında. 2 gün boyunca oyun bilsiayarlarına bakıp son anda 1 2 saat kala fikir degsitirip bunu aldım. iyi yırttım bence. Napacaktım o hantalikoları.

  • mobydick  (28.04.18 22:24:22)