[]

kooperatifçilik

geçende bununla ilgili bir soru sormuştum. kooperatifler bitmediği için ve uzun sürdüğü için insanlar yanaşmıyormuş. gerçekten zor mu? mesela bir müteahhit 1 milyona bir apartman yapıyorsa 2 milyona hepsini satıyor. atıyorum 10 kişi toplansak şuradan ve 100 bin koysak kişi başı 1 konut yapılır. inşaat maliyetleri hakkında bilgim yok böyle 10 kişi inşaata girilir mi bilmiyorum ama olursa evlere daha ucuza sahip olunur bence. şu an ev alcak param yok da uzun vadede o farklı bir arayıştayım. o evlere o fiyatları veresim yok pek.
 
Ben kurma aşamasindayim 10 tane sağlam kişi uzun vadeli gircem. Sizin mantığıniz ile olabilir ama kimse koyvermicek. Öncelikle arsa bulunacak ve önceden biriktirilen para ile satın alınacak her üye ortaya varını yoğunu katarak binayı tamamlayacak. Üye sayısindan fazla daire yaparsanız satarak maliyet aşağı düşer. İnşaat tan anlamıyorsaniz hiç bulaşmayin. Genelde memur kesimi yapıyor bunu Anadolu da


  • Fritz-X  (26.04.18 17:38:54) 
nasıl olacağını hiç düşünmedim aslında. ev almanın cazip kısmı krediler sanırım. insanlar uzun vadede kira öder gibi ev alıyor. ama böyle olunca sanırım sıcak para gerekecek. en azından bir birikim gerekecek. hatta dediğin gibi bir miktar fazla daire çıkarsa maliyet bile düşebilir.


  • nick bulamadim  (26.04.18 18:03:36) 
Bir müteahhittin bir evi 1 milyona yapıyor olması senin de aynı evi 1 milyona yapabileceğin anlamına gelmiyor. Ev yapmak o adamın işi. Seninse konu hakkında muhtemelen hiç bir bilgin yok.

PS. O on kişi arasında uygun bağlantılara sahip, işi takip edebilecek en azından 2 kişi varsa olur. Altından kalkabilirseniz çok da karlı olur.
  • zombi  (26.04.18 19:43:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.