Dubai'de yaşayan

Selamlar,

Dubai'de yaşayan var mı ?

Dubai’ye taşınma durumum var, o yüzden 10 günlük turist olarak geldim, buradaki hayatı görmek için. Şu ana kadar her şey güzel fakat bilmediğim kötü tarafları nedir ?

  • facebook  (26.04.18 00:49:51)
geçen hafta 5. kez gittim, en uzun kalışım 27 gün oldu (2013). Maksimum 1 hafta dayanabileceğim bir yer. İstanbulda yaşıyorum, deniz kenarına çıkıp ya da bi ağaç altına uzanıp temiz hava almayı seviyorum. Dubai'de bu ikisini yapabilmeniz için en az 2 saatlik uçak yolculuğu yapmanız lazım. Her şey yapay ve tamamen para harcatma üzerine kurulu saçma sapan bir yer. Ayrıca her şey çok çok daha pahalı. Klimadan nefret ediyorum ve bir çok evde camlar hiç açılmıyor (Gerçi türkiyede de gökdelenlerde camlar açılmıyor ama en azıdnan sokağa çıkıp hava alabiliyorsunuz) Artık tax free de değil, %5 ya da 10 bir vergi geldi ama fiyatlara %20 küsür olarka yansıdı.

  • roket adam  (26.04.18 01:00:59)
Kotu
Sicak:
Ozellikle yaz aylarinda acik havada bir seyler yapmak imkansiza yakin. Ama tabi millet kisi yasarken sen Ocak ayinda denize girebiliyorsun, o da ayri.

Pahali:
Basta konaklama olmak uzere hayat oldukca pahali

Trafik:
Eger calistigin yer ile oturdugun yer uzaksa trafik cilesi seni bekliyor olabilir

Skype-Whatsapp Sesli/Video Gorusme:
Bunlar yasakli, VPNler surekli bloklaniyor

Iyi
Bir Avrupa sehri kadar modern, nufusun buyuk kismi yabancilardan olustugu icin kultur cumbusu, herkese hitap edecek bir seyler bulunuyor
Maas seviyeleri gorece yuksek, gelir vergisi odenmiyor, yerel para birimi dolara sabitli. Haliyle baz maasin yuksekse rahat bir hayat surup kenara para bile atabilirsin
  • salihdt  (26.04.18 09:11:43)
buyrun, buradan özelden sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

  • tsubasa  (26.04.18 09:29:25)