[]

kenya ingilizce

şöyle bir video izliyordum da kenya'da herkes çatır çatır ingilizce konuşuyor. sömürge sanırım o yüzden ama nasıl böyle herkes konuşabiliyor?

www.youtube.com


 
Britanya kolonisi idi evet. İngilizce ülkenin resmi dili ayrıca o yüzden Swahili ile birlikte.


  • AlsterWasser  (25.04.18 16:26:18 ~ 16:27:14) 
Kenya da dahil bütün eski İngiliz sömürgelerinde eğitim dili İngilizce, bir de bütün Afrika'da 1500'den fazla dil olduğu söyleniyor, yerel diller çok fazla, bir ülkenin yerlileri bile birbiriyle anlaşabilmek için ortak dil olarak İngilizceyi kullanmak zorunda. Sonuç olarak oralarda insanlar bilingual yetişiyorlar.

bilingua.io
  • kobuzchu kiz  (25.04.18 16:28:21 ~ 16:28:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.