gmailimi orada burada kullananlar

2004 yılından beri kulllandığım bir isimsoyad@gmail.com adresim var. bir kaç yıl önce benimle aynı isim-soyada sahip birinin bu maili, banka, telekom hatta staj başvurusu gibi yerlerde "yanlışlıkla" kullandığını öğrendim. telekom mesajları da geldiği için numarasını bulup whatsapp'dan uyardım. izmir'den çok hanım bir kız, hem mahçup oldu hemde bankasını falan bilgilendirdi, bu defteri kapattık diye sevindim ki, bu sefer ankara'dan bir başka adaş çıktı. H&M üyeliği açarken mailimi kullanmış, kontratla telefon almış e-faturası mailime geliyor... bunu da artık sallamadım.zira bu biraz teyzeye benziyordu, anlamayacak gibi geldi.. en son üçüncü adaş da snapchat açmış. adzzz1989 olarak onun bildirimi geldi.
bunaldım!
tek tek kurumları aradığımda da çözüm olmuyor. kişilere ulaşsam, bende yoruluyorum. ne yapacağımı bilemedim :/

Onune gecebilecegin bir durum yok. Ya spam a atarsin ya da bir mail hazirlayip, her gelen firmaya atarsin. Benimle alakasi yok ve benim iznim olmadan bana mail atiyorsunuz. Bir daha ki mailde veya baslayacak olan reklam maillerinde konuyu yargiya tasiyacagim. Tum sistemiminizden silin falan diye. Kopyala yapistir ile atarsiniz firmalara. Kisilere soyleseniz kalkip gidip sildirmezler Sildirseler de firma elbet saklar.

  • ykyt  (25.04.18 11:44:28)
spam iyi fikirmiş. snapchatçi kızın da şifresini değiştireyim...

  • margi kleinjan  (25.04.18 11:49:44)
ben tam anlamadım. şimdi senin mail adresin ahmetmehmet@gmail.com bu adres sendeyken başkası da mı alıyor? başkası almıyorsa nasıl snapchat hesabı alabiliyor? ya da insanlar o maili alamadan ve o mail adresine giremeden neden banka için kullanıyorlar?

  • nick bulamadim  (25.04.18 12:13:24)
aynısı başımda rahat bir 4-5 senesi var, kişilerden gelen maillere; gerizekalı size yanlış mail veriyor ulaşmak istediğiniz kişinin maili şu kendisine de mailini yanlış verdiğini söyleyin diyorum. hesap açma olmadı bende neyse ki insanlarla uğraşıyorum.

  • eja  (25.04.18 12:21:52)
aynı dertten yıllardır muzdaribim. bazen eğlenceli oluyor ama çoğu zaman can sıkıyor. bankaları arayıp haberdar ediyorum kısa sürede sistemden kaldırıyorlar mail'imi. Kampanya mailleri falan olursa maillerin altında yer alan "bana mail göndermeyin" seçeneğini seçiyorum mail gelmiyor. faturalar biraz sıkıntı. onun için de iki kez türk telekom'a yazdım. ikisinde de kaldırdılar ama kontrol mekanizması sıfır. bir tane de gmailini benim outlook'umla ilişkilendirilmiş youtube hesabı var. arada sırada mesaj atıp veledi tehdit ediyorum, kapatırım lan oyun kanalını mail adresini değiştir diyorum. bunun dışında yapabileceğim bir şey yok youtube üzerinden.

bu gibi sorunlar email adreslerinin doğrulanmasını gerek görmediklerinden oluyor.

www.eksiduyuru.com
  • ufukcel  (25.04.18 12:24:22)
:)))))

Bende de aynı dert var.

Banka mailleri geliyor hep. Bir seferinde adama ulaştım sıkıntıyı dile getirdim ama hala devam ediyor. Adamın mali durumuna hakimim artık.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (25.04.18 12:32:41)
Baska sekilde bir mail al. Kalici cozum.

  • baldur2  (25.04.18 12:39:43)
@konusma olayi yanlis anlamissin

  • pgup  (25.04.18 13:22:08)
Spam işi mantıklı değil, atıyorum Turk Telekomdan gelen sana ait olmayan mailleri spamladın. Ama sana ait olan turk telekom maillerini nasıl alacaksın, onlar da spama düşer bu sefer.

  • John Bloor  (25.04.18 13:54:01)
mahkeme kararıyla adını soyadını değiştireceksin, olup bitecek. s*k kadar dertleri büyütmeye ne meraklısınız be

  • ardacan  (25.04.18 13:57:54)
sik kadar dertleri buyutmeyin diyo, sonra da mahkemede adini degistir diyo. uhasduasduadha.

  • baldur2  (25.04.18 14:14:14)
Şöyle bir mail gelince hsbc'den ve bankayla da bir alakan yoksa olayı çözene kadar epey bir kafana takılıyor.

Sayın XXX XXXX,

Haziran ayı Kredili Mevduat Hesabı ekstrenize ait özet bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Ekstrenize ait detay bilgilere ulaşmak için Ekstreniz butonuna tıklayarak HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı’na veya Kart İşlemlerim’e giriş yapabilirsiniz.

Dönem Borcunuz: 333.18 TL
Min Ödeme Tutarı: 4.85 TL
Son Ödeme Tarihi: 31 Temmuz 2015
  • margi kleinjan  (25.04.18 14:44:40)