yalnızlık ve bilimsel gerçekler

yalnızlığın fiziksel anlamda yalnızlığın hasta ettiği doğru mudur? hiç arkadaşının olmaması vb... sosyal temastan yoksun olmak vb.

sosyal insanların net bir şekilde daha uzun yaşadıklarına ait araştırma duymuştum.

  • ssiradanbirigibi  (24.04.18 02:34:38)
Yalnızlık, üzüntü ve mutsuzluk gibi duygulara neden oluyorsa kişinin psikolojisini olumsuz etkileyebilir. Kötü bir psikoloji de vücut sağlığını etkileyebilir. Uzun süre yalnız yaşayıp gayet mutlu olan insanlar da var. Yalnızlığın hasta etmesi pek gerçekçi bir düşünce değil. En fazla, yalnızlık insan sağlığını olumsuz etkileyebilir denebilir.

  • dissendium  (24.04.18 02:39:30)
bunu yanlızlık bazında düşünmemek lazım. insanın psikolojisini etkileyen her durum ve duygu insanı hasta edebilir. herşey insanın beyninde başlıyor. psikolojisi bozuk olan insanların fiziksel olarak da hastalandığı bir gerçek. önemli olan bu problemleri düşüncede çözebilmek. yoksa hayattaki herşey geçici zaten ve bu hayatta her zaman yalnızız. en sevdiğimiz anlar, en acı çektiğimiz anlar, ailemiz, eşimiz/sevgilimiz, işimiz. hepsi belli bir zaman aralığınca bizimleler.

  • greenshadow  (24.04.18 03:10:14)
Ben bununla ilgili bir makale okunustum, yalniz insanlar daha fazla stres bozukluklarina, depresyona yakalaniyor uzun vadede

  • baldur2  (24.04.18 03:12:05)
@acemi + 1 000

  • runagain  (24.04.18 05:32:41)
Yalnızlık bütün psikopatolojiler için risk faktörüdür.
Sosyal desteği çok olan insanlar daha uzun Yaşar, daha az hasta olur, daha mutlu olurlar. Bunlar hep bilimsel araştırmalar.

  • şubatsonrası  (24.04.18 10:27:14)
blogs.einstein.yu.edu

ağzını burnunu kırar diyor.
  • kablelvuku  (24.04.18 10:33:31)
Doğru. Social support and health diye aratırsan bilimsel veri tabanlarında bir sürü şey çıkar.

  • playing star again  (24.04.18 12:04:48)