[]

seçim sorusu

şimdi ilk turda herhangi bir aday 50 barajını geçemezse, ikinci tura kalacak olan en yüksek oyu almış 2 adayın, 2.turda kendi yerlerine başka adayı seçime sokmaları mümkün müdür?
 
Hayır.


  • amortisman  (23.04.18 18:38:15) 
ama bi köşe yazarının yazdığı şeyi buraya doğrudan kopyalıyorum : "Diyelim ki, CHP’nin adayı ilk turda ‘en çok oy alan ikinci isim’ oldu. Eğer seçim ittifakı, onun çekilmesini gerektiriyorsa yine çekilebilir ve üçüncü adaya şans tanınmış olur."

bu ne demek oluyor. böyle bir olayın mümkün olduğunu söylemiyor mu?
  • asocial anchorman  (23.04.18 18:40:05) 
İkinci yarıştan çekilince üçüncü ikinci olur doğal olarak.

Ama ikinci kendi pozisyonunu bir başkasına devredemez.
  • amortisman  (23.04.18 18:42:07) 
aa tamam, ben herhangi bir 3. kişi seçime sokulabilir diye yorumlamışım, teşekkürler


  • asocial anchorman  (23.04.18 18:43:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.