kahvaltıda ne yiyorsunuz?

sb

Simit çay :( üşengeç ve uykudüşkünü biri olduğumçün kahvaltı yapamıyom ben çalıştığım kurum önünde miss gibi simit satan bi abi var o sağ olsun karnımızı doyuruyoz

  • serbest gezen koala  (22.04.18 18:41:26)
∆ Yulaf Ezmesi + chia + süt/su + avokado/muz/hurma + tarçın

∆ yumurta + yeşillik (roka genelde)+ zeytin

∆ yeşil çay/filtre kahve
  • AlsterWasser  (22.04.18 18:45:10 ~ 18:52:50)
eğer geç uyanıyorsam kaymak+bal+zeytin+peynir+üşenmezsem gidip tahinli çörek veya börek falan alıyorum. üşenirsem öteki dörtlü.

erken uyanıp çıkmam gerekiyorsa poğaça alıyorum. eskiden sık şu an nadiren nesquik yiyip çıkıyorum ama nesquik yiyince çabuk acıkıyorum. öğleni bulmuyor acıkmam

eğer annem veya ablalarımdan biri evdeyse ne hazırlarsa :)
  • oekuklu  (22.04.18 18:50:22)
Peynir, yeşil ve siyah zeytin, yumurta, bal, ceviz, 3 dilim buğday ekmeği, 1 bardak şekeriz çay.

  • Son Müzakereci  (22.04.18 18:52:57)
haftaici: yulaf ezmesi + chia + kuru meyve + yogurt
haftasonlari: peynir, zeytin, ev receli, sahanda yumurta, bal-kaymak, simit

genelde boyle.
  • fakyoras  (22.04.18 18:53:01)
peynir zeytin domates salatalık yumurta tere roka

  • mikahakkinen  (22.04.18 18:58:00)
kahvalti yapmiyorum ve bence cok gereksiz bir ogun tavsiye ederim. “nerden cikti be kavalti en onemli ogundur” dicekleri soyle alayim
youtu.be

  • rentts  (22.04.18 19:58:43 ~ 19:59:04)
Sadece muz, yarım saat sonra kahve.

  • st curse  (22.04.18 20:04:21)
benim kahvaltım genelde çay, mideyi yumuşatıp öğle yemeğine hazır hale getiriyorum, sabah direk bi şeyler yediğimde ağır geliyor.

ama sabahtan beyine enerji gerektiği durumlarda-sınav vb.- bi simit oluyor çayın yanında.
  • zebragibi  (22.04.18 20:05:05)
Porridge

  • catch the arrow  (22.04.18 20:41:31)
143 gram salatalık
19 gram avokado
23 gram mis krem peynir
1 dilim uno fırından tam çavdarlı ekmek
33 gram (2 dilim) namet hindi füme
2 haşlanmış yumurta

hepsini ekmeğin üzerine dayayıp yiyorum.
diyetteyim :/
  • yuto  (22.04.18 22:35:00)
genellikle yapamasam da benim için kahvaltı:

beyaz peynir
kaşar
siyah zeytin
çavdar ekmek
salatalık ve domates(mevsimlik bonus)
  • late viper  (23.04.18 00:18:59)
genelde kahvaltı yapmıyorum ama olurda üşenmezsem ve malzemem varsa kolaydan zora sıram şöyle;

-kabak çekirdeği içi + ay çekirdeği içi (çok güzel tok tutuyor ve yemesi inanılmaz kolay. araba kullanırken çok rahat. on numara zaman tasarrufu sağlıyor)

-keçi sütü + yulaf ezmesi (tok tutuyor. kabak çekirdeği + ay çekirdeği kadar olmasa da hazırlaması yemesi kolay)

-keçi yoğurdu + çavdar ezmesi ( çavdar ezmesi henüz hiç almadığım için 3.sırada. belki yarın birgün 2.sıraya yükselir :D)

kıssadan hisse dediğim gibi ya yemiyorum ya da yukarıda saydığım şekilde pratik+doyurucu+besleyici şeyler tercih ediyorum.

geriye kalan her şey handikap. normal kahvaltı kısa sürede acıktırıyor ama bunlar neredeyse akşama kadar götürüyor :)
  • air  (23.04.18 00:21:09 ~ 00:21:54)
yapmamaya calisiyorum, yapiyorsam muhakkak 2 yumurta yiyorum. peynir zeytin domates salatalık. ve bolca roka vs.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (23.04.18 02:25:47)