[]

kooperatifçilik

bu neden yapılmıyor? şu değil mi tam olarak? mesela duyurudan 10 kişi toplanıp bir apartmana giriyoruz. böylece müteahhit karı olmadığı için maliyetine ev sahibi oluyoruz. günümüzde neden yaygın değil? önündeki engel nedir?




 
İnsanlar artık güvenmiyor bu sisteme. Çünkü çalma, hırsızlık çok oluyor.

Bir ikincisi kura olayı var. Aynı parayı veriyorsun. Birine 3. Kat güneş gören çıkıyor. Birine 1. Kat güneş görmeyen çıkıyor.

Onun dışında insanlar birbirine güvenmiyor. Kaziklanmak daha tatlı.
  • westblack  (20.04.18 13:22:27) 
turkiye'de kooperatiflerin bitmemesi de bir baska sebep.


  • baldur2  (20.04.18 13:34:05) 
kooperatifleri sadece inşaat için düşünmeyin. asıl türetim ve sosyal kooperatifler geliştirilmeli. yurtdışında şahane örnekleri var ancak türkiye'de kooperatif denilince akla sadece yazlık geliyor :).


  • Phoebe  (20.04.18 13:58:46) 
yapı malzemeleriyle alakalı bir sektördeyim. kooperatif yönetimleri genelde hırsız yuvası oluyor.


  • nhtzmc  (20.04.18 17:06:12) 
Babamin uye oldugu iki koop var ve 20 senedir civi dahil cakilmadi. Sence neden?


  • tosunpasa  (21.04.18 01:20:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.