Ön dişlerin sallanması normal mi?

İyi geceler öncelikle. Ön alt kısımdaki 3 dişimde tartar vardı ve temizlettim. Tartar temizlenince dişlerin arasında boşluk oluştu. Ve bu alt dişler kuvvet uygulayınca sallanmaya başladı. Devlette peridontoloji uzmanına gittim ama bir şey olmadığını söyledi. Ama pek güvenmiyorum çünkü takıntılıyım. Dişlerimin sallanması normal mi? Devlet hastanesinden fayda göremiyceğim(en azından 1 ay içinde) belli. Öğrenciyim gelirim de yok. Sağdan soldan bulup özele gitsem kaça patlar?

sanmiyorum, fakat sallamaya devam edersen elinde kalabilir. hic dokunma. bazi sabahlar ben de dislerimde hafif milimetrik hassasiyet hissediyorum ama geciyor.

  • icim urperiyor  (20.04.18 02:39:10)
benimkilerde sallanıyordu. dişeti çekilmiş tartar nedeniyle. boşluk oluşmuştu. çektirdim ve oraya diş yaptırdım. dişin tanesine 500 ödedim.

  • sutlu nescafe  (20.04.18 02:03:13)
Değil be yavru.

  • [GODDARD]  (20.04.18 03:18:16)
İstanbuldaysan unkapanı medipol diş hastanesine git. Sgk anlaşmaları var. Muayene 50 liraydi yanlış hatırlamıyorsam.

  • cloudybloody  (20.04.18 04:55:48)
açık konuşmak gerekirse sallanması bana pek hayra alemet gelmedi. üniversite hastanelerini deneyin. ankaradaysanız başkent diş te falan makul ücretlerle hocaya görünebilirsiniz.

  • iwillsee  (20.04.18 09:07:15)
Herkese teşekkürler. İstanbuldayım. Dokunmayınca sallanmıyor, sert şeyler yesem dahi sallanmıyor. Hafif sert ileri-geri yapınca sallanıyor

  • marowak  (20.04.18 11:17:52)
ben diş taşlarını temizlettikten sonra elimle bi yoklamıştım, sallanıyorlardı. sıkıntı yaşamadım daha sonrasında. 3 seneye yakın oluyor.

  • turk kelekom  (20.04.18 12:38:49)
Diş taşı temizliğinden sonra bir süre hafif mobilite olması normaldir.

  • goriandrey  (20.04.18 16:11:09)
yorumlara ilaveten, sürekli elle sallamak zarar verebilir. bakiym hala sallanıyo mu deyip hergün oynamayın. bu şekilde dişini kaybeden birini duydum. saçma olaiblir ama riske atmamak lazım

  • sttc  (21.04.18 00:06:31)