seylan çayı/kaçak çay dedikleri?

çok mu güzel? hiç içmedim. kaçak çay dedikleri seylan çayı dimi?

uygulanan vergi çok yüksekmiş galiba, dün markette 1kg'lik paketi 50 tl'ydi.

misafir geldiğinde normal çaya az miktarda karıştırarak içiyoruz. çaya biraz sertlik ve renk katıyor. he tabi sadece kaçak çay demleyip içen de var ama biz alışamadık. öyle tirebolu çayı gibi demleyip de içeyim olmuyor :/

  • MtKrt  (19.04.18 21:00:40)
Bizim evde kendimi bildim bileli kacak çay demlenir. Ama marketten almayız. Ben alıştım tadına. Başka çaylar kötü geliyor.

  • kablelvuku  (19.04.18 21:41:19)
hocam güzel demlersen Çaykur'a dönmezsin bir daha öyle diyeyim

  • giovanne  (19.04.18 22:00:42)
tam kaçak çay tadı vermiyor. esaslı kaçak çay bulursan müptelası olursun. mesela mevlana çayı diye bir çay var 10 numara.

  • caletti  (20.04.18 00:16:39)
bu çayların şöyle bir özelliği var, yapraklar büyük çekilmiş oluyor.
bizimkiler ise küçük çekilmiş oluyor içinde dal toz vb de bulunuyor.

bu çayları demledikten sonra istediğin zaman ic sorun olmuyor,
bizim çaylar ise çok bekleyince acıyor.

gibi gibi.
  • titiraprap  (20.04.18 00:27:29 ~ 00:29:31)