dunyanin en ... nelerini merak ediyorsunuz?

tanisma, gorusme, yada ogrenme firsati olsaydiniz ilk cag'dan itibaren gunumuze dek dunyanin en ... neyini ogrenmek, gormek vs.. isterdiniz?

mesela ben gelmis gecmis en cok aci ceken insanini merak ediyorum.
yine ayni sekilde soguk yerinde 15 saniye durmak isterdim.

siz?

antik roma da ve antik mısırda 1 er gün orta seviye yaşamı görmek isterdim. yaşamam önemli değil, gözlem de olurdu.

  • tukenmez adam  (19.04.18 14:39:42)
Türklerin Anadolu'ya girişi
Mısır piramitlerinin inşası
İskenderiye Kütüphanesi'ndeki kitapların içerikleri
İslam, Hristiyanlık gibi büyük dinlerin ortaya çıkış dönemi
Konuşan ilk insan
Ortaya çıkan ilk diller
Galileo'nun engizisyon mahkemesindeki savunması
Leonardo da Vinci'nin Mona Lisa tablosunu çizmesi
Önemli bazı kiliselerin inşası, fresklerin çizimi

Mümkün olsa en gereksiz ayrıntıları bile izlerim.
  • dissendium  (19.04.18 14:39:44 ~ 14:40:14)
dünyanın en fedakar insanlarını görmek isterdim. insanlar ne için nelerden vazgeçmişler, bilmek isterdim.

bir de dünyanın en üşengeç insanlarını...
  • babilbaligi  (19.04.18 14:42:43)
beğenilen lezzetlerini
huzurlu köylerini, kasabalarını..
arkadaş canlısı insanları
  • for day to break  (19.04.18 14:44:53)
en değil ama ben tayyip erdoğanı merak ediyorum. narsist midir, ne yaşamış da böyle olmuş, geçmişte ne tür ruhsal rahatsızlıklar yaşamış. gençliğinde cinsel yaşamı nasıldı? nasıl bir insan bu kadar gaddarlaşabilir, buna neden olan süreçler ve yaşam deneyimleri neydi? vs vs

  • error522  (19.04.18 14:56:58)
ben daha da geçmişe gitmek, dinozorlar çağında bir gün geçirmek isterdim.

  • booty hunter  (19.04.18 14:57:29)
en zeki veya zekasını en üst seviyede kullanan insanıyla tanışıp birkaç hafta vakit geçirmek isterdim.

  • burty  (19.04.18 17:35:25)