kısırlaştırılmış kedi maması

merhaba 11 aylık oğluşumu kısırlaştırdım, normalde royal canin ve evde benim yediklerimden yiyor,çok kilolu değil kedim. şimdi hemen mamasını değiştirmem gerekir mi,biraz bekleyeyim mi?veteriner hekim royal canin neutered young male diye bir mama önerdi,idrar yollarındaki olası sorunlara karşı. başka öneriniz var mı,bundan kullanan var mı?
bu da oğluş*_*

evet değiştirmeniz gerekir ve daha önemlisi sizin yediklerinizi yememesi gerekir. kedilerin bünyesi insan bünyesi gibi değil o nedenle en sağlıklısı sadece kuru mama ve artık vet'in dediği gibi kısır kedi maması vermeniz önemli. onu da ölçüsüne göre verin fazla vermeyin. idrar yollarında sıkıntı olabiliyor o nedenle bu mamayı önermiştir. bir iki veterinere danışıp en uygun mamayı seçebilirsiniz.

  • kaputt  (19.04.18 14:19:50)
acil degistirmeye gerek yok, bir sonraki mamayi neutered seklinde alin bir sey olmaz. kisirlastirdan sonra kalori ihtiyaclari degisiyor hayvanlarin. uzun sure normal mamada tutarsaniz kilo alir ve baska problemleri olabilir. o yuzden hemen degistirmeye gerek yok (10 kiloluk falan mama degilse yani 1-2 aya bitecekse).

  • robokot  (19.04.18 14:28:53)
Soylenenlere ek olarak royal canin markasi sart degil ancak wheat free olmasi sart mamanin. Bir de kisirlasan kediye cok vermemen lazim yemini. Kilosu ve yasina bagli olarak alacagi mamanin kalorisini hesaplayip ona gore vermen lazim. Paketin uzerinde kalorisi yazar, internetten arastirip bak 1 yasinda erkek kisir ev / disari kedisinin kalori ihtiyaci diye bulursun. Ona gore vermen lazim yemi, yoksa kilo alir.

  • bos gezenin bos ustasi  (19.04.18 15:02:48)