[]

Pakistan'a gitmis olan var mi?

Merhaba,

Bir erkek arkadasim Eylul'de Pakistan'a gitmeyi planliyor, beni de cagirdi.Gilgit Baltistan, Hunza Valley, Gojal. Bir kadin olarak tek gitmek yemedigi icin onunla gitmeye karar verdim. Ama tirsiyorum hala bi yandan,arastirma yapiyorum genelde o bolgeler guvenli deniyor. Daha once gitmis olan ya da orda yasayan var mi? Gidilecek yer, kalinacak yer, yapilacaklar konsunda onerileriniz var mi? Dikkat edilmesi gereken seyler var mi paylasabileceginiz?

Not: "Ne isin var Pakistan'da yeaaa" yazacaklar yazmasin mumkunse.

 
ben gittim.
2 defa.
guvenli de olsa, gidilmesi gerekmiyorsa tavsiye etmem.
hint vs. egzotik kafada degilsen rezil olursun oralarda sinegi bocegi sıcagi yemegi suyu ayrı dert.
 • kingcyrax  (18.04.18 12:06:30) 
gidilir. lahor mesela güzeldir.


 • charlotte blanc  (18.04.18 12:15:18) 
ben de iş için 4 kez gitmiştim.

eğer yok sıcak (45-50 derceyi bulabiliyor), yok kokuyor (kanalizasyon sistemi yok denebilir), yok pis (hindistan'dan daha pis, bangladeş'ten daha temiz), sosyal yaşamım sıfır (özellikle ramazan ayında erzurum'un daha yobaz halini düşün) diye adamın başının etini yiyip, hayatı ona zindan edeceksen hiç gitme. tüm bunlara katlanırım diyorsan gidebilirsin.
 • sibrizzio  (18.04.18 12:16:06 ~ 12:16:45) 
gidilmemesi gereken bir bolge tehlikeli olabilir


 • mrduck  (18.04.18 12:17:07) 
@sibrizzio adamin butun bunlara katlanabilecegine niye bu kadar eminsiniz? O erkek ben kadin oldugum icin mi?


 • fearisthemindkiller  (18.04.18 12:27:58) 
sonucta adam planlamıs belki o da katlanamaz bilmiyoruz.
ama kadın olmak o cografyada daha zor.

 • kingcyrax  (18.04.18 12:30:41) 
Sialkot'a iş için 3 defa gittim, oradaki iş ortaklarım olmasa o rezillikte hastalanıp acilen geri gelebilirdim.

Zengin iş adamları zaten askeriye tarafından korunulan bir bölgede ayrı bir hayat yaşıyor, Lahore ve İslamabad 1'er günlük gezi için yeterli ama yaşanılacak ve 1 hafta kalınacak bir yer değil. Sialkot bildiğiniz dünyanın en büyük 2inci ama en kötü korkutucu sanayi bölgesi. Yemek konusunda da ben sıkıntı çekmedim, vegan olmayan birisi için sorun çekilmeden yemek yenilebilecek yerler var.

Benim en büyük yaşadığım sorun çaydı. Adamlar ingilizler gibi çay içiyor, demleme yok. 1 yerde türk dönercisinde içebildim.

Kalınacak yer islamabad ve lahore dışında olmamalı. Otellerin çoğu kötü hijyen açısından en iyisi bile malesef öyle.
 • kaosu  (18.04.18 12:35:09) 
Pakistanda yasayan arkadaslarim var. cok da rahat rahat yasiyorlar. Bence guvenli bolgelerse sikinti olmaz.
Cok guzel bir macera seni ve hatta sizi bekliyor:)

 • kuehles blondes  (18.04.18 12:35:33) 
@kingcyrax ben de onu diyorum iste bilemiyoruz kim sorun cikaracak.siz kadinlarin nelere katlanabileceklerini bilmiyorsunuz sorun bu. "hayatı ona zindan edeceksen" demis bi de ya :)Pakistan'a 5 yildizli otel tatili yapmaya gidecegimizi saniyordum ben oysa ki :)
arkadasim biraz fazla kilolu, kolay yorulabilen bir insan ben aktif spor yapan normal kiloda bir insanim, boyle baktiginiz da kim daha dayaniksiz gorunuyor?

 • fearisthemindkiller  (18.04.18 12:44:18) 
@fearisthemindkiller adamın katlanacağına eminim demedim. gitmeyi planlıyor demişsin. ben de o gidiyormuş gibi yazdım.


 • sibrizzio  (18.04.18 12:46:32) 
sevgili fear the
eger o arkadasin da deneyimli degilse hint atmosferine ( pisligine )
o da gitmesin
gezmeye gormeye gidilecek cok daha guzel yerler var avrupa 'da.
1- ucak bileti pahalı ( pakistan 'a )
2- vize süreci aynı zorlukta.
yani orada kuru ekmege hasret kaliniyor. gitmeyen anlamaz o pisligi kıyameti.
 • kingcyrax  (18.04.18 12:47:24) 
@fearisthemindkiller konu fiziksel dayanıksızlıklar değil. arabistan ve iran bile kadın-erkek eşitliğinde öndedir muhtemelen. şu dünyada bok çukuru olarak 5 ülke say desen afganistan-pakistan-bangladeş'i ilk 3e yazarım.


 • sibrizzio  (18.04.18 12:48:25) 
@kingcyrax
Arkadasim Endonezyali, Avrupa'yi da geziyor diger ulkelri de gormek istiyor , benim gibi. Dunya Avrupa'dan ibaret degil, herkesin gezi anlayisi farkli, gorulecek bir suru kultur var. Kaldi ki Pakistan da cok guzel. Turkiye'de yasamiyoruz, burdan ucak bileti gayet uygun. Onun vize sorunu yok, benim vize sorun olabilir.

 • fearisthemindkiller  (18.04.18 13:56:10) 
@fear iyi de gideceğin yerde erkeklere farklı kadınlara farklı davranıyorlar. Arkadaşının sen yanındasın diye yapamayacağı şeyler olabilir oralarda. Adamı çok darlama diyorlar. Arkadaşının sırf sen yanındasın diye başı belaya da girebilir.


 • kocakum  (18.04.18 16:27:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.