zencilerin sattığı saatler nası bişi

soru 1 neden zenciler genellikle saat satıyor yani saat ve zenci ilişkisi ne alaka ve sattıkları sahte saatler kalitelimi alınır mı?

ben suriyeliler gibi dilenmek yerine saat sattıkları için çok saygı duyuyorum zenci dostlarımıza bir meslekleri var sahte bir saatle bile havalı olabilirsiniz ama mendille? hiç sanmıyorum.

neden hepsi saat satıyorlar konusu ortak yaşamları ile alakalı bence. hepsi beraber yaşıyor ve ticaretlerini de bunun üzerine kurmuşlar.

  • teritori  (18.04.18 11:51:36)
dilenmemelerinin sebebi bence zenci dilenciye para verilmeyecek olmasıdır. adamlar mecbur saat satıyor sonra.

  • charlotte blanc  (18.04.18 12:16:06)
Ben de seviyorum saatci zencileri. Bence dilense dilenirler gayet de. Zenciye neden para verilmesin?

  • stavro  (18.04.18 12:21:18)
çoğunun saat satmasının tek sebebi, diğer arkadaşları bu şekilde başlamış ve öyle süre gelmiş gidiyor. %80 sattığı saati tanımaz. Eğer kaliteli birşey alayım dersen herkeste olduğu gibi 350 400 lira hatta dolar çok fırladı 450 diyelim bu rakamlar normaldir adamda üstüne 50 lira falan koyuyor 100 dolarlık saatin. diğer sattıkları pilli mekanizmalarda 10-15 lira karları var

  • Aşk Adamı  (18.04.18 12:21:40)
Fi tarihinde boyle bir arkadas vardi, Ganaliydi sanki tam hatirlamiyorum. Abisiyle gelmisler, Taksim civarinda bir yerde topluca kaliyorlardi. Saat isi tamamen oyle denk geldigi icin, toplulugun etkisiyle oluyordu; zaten saatleri de Tahtakale'den falan aliyorlardi. Senede bir iki kere gemiyle memlekete donuyoruz falan demisti ama hangi gemidir buradan oraya hicbir fikrim yok.

  • salihdt  (18.04.18 13:06:38)
bir kere almıştım. dıştan güzel gözüküyor ama aslında dandik. hemen pili bitiyor, kayışı kopuyor vs. ucuz etin yahnisi işte. paraya kıyıp kaliteli almak en iyisi.

  • Neill  (18.04.18 13:53:01)
zenciler zaten ülkesinde de sömürge. çalışmaya alışmışlar. araplar ise yatmaya alıştıkları için burda çalışmak zor geliyo. o yüzden dileniyor.

saatler ise dandik tabii ki.
  • spirit crusher  (18.04.18 14:56:21)